Hendek ilçesine Anadolu kınalı keklikleri salındı.

Sakarya İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nce doğaya 500 adet kınalı Anadolu kekliği salındı. Bu kekliklerin 150 tanesi hendek ilçesinin çeşitli bölgelerine protokol eşliğinde bura kıldı.

Hendek ilçesine Anadolu kınalı keklikleri salındı.
banner180
 Hendek Kaymakamı Mustafa AYHAN, Hendek Avcılar ve atıcılar spor kulübü başkanı Sami SUMMAN ,Milli parklar şube müdürü Osman DEMİREL ve Hendek Avcıları nezaretinde  150 adet keklik doğaya bırakıldı. Hendekli avcılar bu keklikleri koruma altına aldıklarını ve bu kekliklerin vurulmamasını çoğalması gerekliği hususlarında halkın bilinçlenmesi gerektiğini kekliklerin çoğalması durumunda sürekli avların yaşana bileceğini belirten avcılar birliği başkanı, Ayrıca kekliklerin bu bölgeye getirilmesi için uzun Uğraşlar sarf eden Başkan Sami SUMMAN avcıları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Antep Milli Parklardan gelen kınalı Anadolu kekliklikleri Sakarya İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nce doğaya salındı. Kekliklerin Gaziantep orman ve su işleri Bakanlığı'na ait Keklik Üretme İstasyonu'ndan temin edil dildiği bildirildi.


 Keklikler bir günlük yolculuktan sonra Sakarya ilçeleri için üçe ayrılarak Kaynarca, Hendek ve Adapazarı ilçelerinde ormanlık alanlarda doğaya salındı. 


İlçemiz hendek’in çeşitli orman bölgelerine 150 tane 6 aylık olduğu bildirilen kınalı Anadolu kekliği burakıldı.

Hendek De keklikler salındı


Hendek de keklik avı
Hendek de doğaya burakılan Kınalı Keklikler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER