Hendek ilçesi kara büründü , ulaşım güçlükle sürdürüldü

Hendek'te 27 Ocak Cuma Sabahı saat 03:00 sıralarında başlayan yoğun kar yayışı sonrasında hendek ilçe meydanı beyaza büründü. İlçe geneli ve köylerde hayatı olumsuz etkiledi, irili ufaklı birçok kaza meydana gelirken zaman zaman bölgesel elektrik kesintileri yaşandı.

banner180

Kar küreme ekipleri ve çalışmaları güçlükle sürüdürüldü. Kar yağışının yoğun olduğu ilk gün ulaşım kısmi şekilde salanırken gün içersinde yapılan çalışmalar ile köy yolları açıldı.

Umartesi ise ilçe genelinde yer ara yolların kar küreme çalışmaları yapıldı. İlk gün yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle elektirik anlık elektirik kesintileri yaşandı.

Kar yağışının yoğun hisedildiği cuma gecesi hendek - gümüşova d-100 kara yolu ulaşımı bir süreliğine kesilerek TEM otoyoluna yönlendirilen araçlar hendek gişeleri ile hendek arasında güçlükle ilerledi.  bir çok nakliye araçı yol da kaldı, yon kar yağışı sebebiyle kanalların görülmemesi sebebiyle tırlar kanallara düştü, yoğun uraşlar ile kanallardan çıkarıldı. 


Hendek İlçesine girmesi beklenen çeşitli truzim firmaları yolcularını hendek gişelerinde burakmak durumunda kaldı. Madur kalan yolcular yoldan geçen araçlar ve kendi imkanlarıyla hendek merkeze ulaşa bildi. 

Kar yağışı sonrası hendek'te hayat normale dönerken sizlere yaşanan o anlar dan videoları paylaşmak istedik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER