Bin Çeşit Yapı Market

Hendek İhsaniye Deresinde Balıklar Telef Oldu

Hendek Puna Ortaköy'de bulunan Balıklı İhsaniye Deresi’nde, çevredeki bir besihanenin asitli atık sularının dereye karışması sebebiyle balık ölümlerinin yaşandığı iddia edildi.

Hendek Puna Ortaköy'de bulunan  İhsaniye Deresi’nde toplu balık ölümleri yaşandı. İddiaya göre derede görülen balık ölümlerinin sebebi, dere civarında bulunan bir besihanenin temizlenerek kirli suların dereye akıp asit yapması.

Toplu ölüm

Hendek Puna Ortaköy Muhtarı İsmet Topal ise meydana gelen olayla ilgili, “Köyümüzün içinden geçen Balıklı İhsaniye Deresi’nde bugüne kadar görülmeyen bir olay yaşandı. Mahalle sakinlerinden Osman Şahin, deredeki tüm balıkların öldüğünü haber verdi. Olay yerindeki incelememizin ardından durumu gerekli yerlere ilettim. Sadece Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri gelip rapor tutarak durumu Büyükşehir Belediyesi’ne bildireceklerini söyledi. Balık ölümlerinin araştırılmışını ve bu durumun bir daha yaşanmamasını istiyoruz” diye konuştu.

İnceleme

Hendek Belediyesi Zabıta ekiplerinin rapor tutmasının ardından bölgeye gelen Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tespitlerde bulular.

İnceleme yapan yetkililerce , balıkların ölümüne neden olduğu işletmeyle ilgili , cezai müeyidelerin uygulanacağı belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 15:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Allah belasini versin o serefsizlerin leş gibi kokuyor su coluk coluk dereye giriyor o baliklari tutup yiyenler var yaziktir gunahtir ya bu kadar serefsizlik olmaz.!

SIRADAKİ HABER