Hendek Hicriye Mahallesi zor durumda...

Hendek Hicriye Mahalle Muhtarı Sezai Mete, fındık bahçelerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle zor durumda kaldıklarını söyledi.

Hendek Haber 25.02.2016, 10:25 25.02.2016, 10:49
Hendek Hicriye Mahallesi zor durumda...
Çözüm bekliyorlar

Muhtar Mete, kayma sebebiyle yol kenarında bulunan elektrik direklerinin de tehlike yarattığını kaydederek, yetkililerden çözüm istediklerini, fakat ilgililerin konuya duyarsız kaldıklarını söyledi.

‘Çivi çakılmadı’


Mete, “Mahallemizde bulunan fındık tarlalarında toprak kayması oluyor. Konuyu yetkililere söylememize rağmen bir çözüm olmadı. İlgili tüm yerlerle görüştüm, ‘muhtarım sen merak etme, ne gerekiyorsa yapacağız’ diyorlar fakat destek görmedik. 2 yıldır muhtarlık yapıyorum, mahallemize çivi çakılmadı. Bu sorunlarla kim ilgilenecek? Buradan tüm yetkililere sesleniyorum; benim muhtarlığımdan önce köy tüzel kişiliğine ait taşınmazın istimlak bedeli de belediye tarafından alınmıştır. Bunları da gerekli yere ileteceğim. Biz hizmet bekliyoruz” dedi Yorumlar (2)
haluk 6 yıl önce
sebebi buradan akp ye istedikleri kadar oy çıkmadıysa şimdi köylüleri cezalandırıyorlar demektir.
Atsız 6 yıl önce
davutoğlu, 1 kasım seçiminden sonra yaptığı balkon konuşmasında: "siyasi tercihleri ne olursa olsun, etnik veya mezhebi kökeni ne olursa olsun, bilinsin ki önümüzdeki 4 yıl omuzlarımıza aldığımız sorumluluğu bütün vatandaşlarımıza karşı bir an dahi ayrım yapmadan yerine getireceğiz, herkesi kucaklayacağız." konyada ifade ettim hazreti mevlanaya atfen, bu temiz topraklara biz sadece sevgi tohumları ekmeye geldik, sevgi tohumları ekeceğiz, sevgi çınarlar büyüteceğiz, sevgi çınarlarının altında 78 milyonu kardeş kılacağız, dost kılacağız, tek bir ferdi dahi bu milletin ayrımcılığa, tahkire, dışlanmaya muhatap olmayacak. demişti.
ama öyle olmadı. sen-ben, siz-biz, alevi-sünni, oy veren-vermeyen, laik-anti laik, bizden sendika-karşı sendika diyerek toplumumuzu, halkımızı, gençlerimizi, işçilerimizi, köylülerimizi ve öğrencilerimizi böldüler. hani nerede kardeşlik, hani sevgi çınarları, hani mevlana? dillerinden hiç düşmeyen kindarlık bunların fıtratında varken ne bekliyordunuz ki?
19
açık