Hendek - Esentepe arasında ücretsiz servis

Hendek Belediyesi, Sakarya Üniversitesi Hendek Kampüsü ve Esentepe Kampüsü arasında ücretsiz servis uygulamasına başladı. Sakarya Üniversitesi yönetimi ve öğrenciler bu uygulamadan dolayı Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye teşekkür ettiler.

Hendek Haber 25.12.2013, 14:56 25.12.2013, 19:57
Hendek - Esentepe arasında ücretsiz servis

İki kampüs arasında örnek uygulama
 
Eğitim şehri “Hendek” Sakarya Üniversitesi Hendek Kampüsü’nde bulunan Eğitim Fakültesi ve Hendek Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören öğrencilerin Esentepe Kampüsü’ne ücretsiz gitmeleri için Hendek Belediyesi tarafından ücretsiz servis tahsis edildi. Hendek Kampüsü’nde eğitim gören öğrencilerin Esentepe Kampüsü’nde yer alan hizmetlerden (kütüphane gibi) rahatlıkla yararlanmaları için belediyeden servis talep eden öğrencilerin ve fakülte yönetiminin isteğine olumlu yanıt veren Hendek Belediyesi’ne öğrenciler ve öğretim görevlileri teşekkür ettiler.

“İkinci üniversiteye talibiz”

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek’te eğitim gören öğrencilerin isteklerinin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyerek, “İlçemize fakülte ve MYO kurulması için çok mücadele ettik. İlçe halkımız da öğrenciyi kucaklayarak kısa sürede uyum sağladı. Hendek, bir eğitim şehridir. Logomuzda bulunan yıldızlardan biri “Eğitim şehri” göstermektedir. Hendek Kampüsü’nde 3 tane eğitim binası ve 1 tane dekanlık binası yaptık. Hendek OSB girişine Meslek Yüksekokulu inşa ediyoruz. Öğrencilerimizin sosyal hayatını düşünerek konferans salonları, sinema salonları, yüzme havuzu, bowling salonu, kafeteryalar ve spor alanları yaptık. İlçemizde yaklaşık 8 bin üniversite öğrencisi var. Barınma sıkıntımız yok, Sakarya’da ikinci üniversite için en uygun ilçe Hendek’tir. Eğitim şehri olma yolunda iddialıyız” dedi.

Yorumlar (3)
selim 9 yıl önce
yazıklar olsun.kimin parasıyla kime servis çekiyorsun.burs versen anlayacaz da servis nedir.2002 yılında seçimlerden önce burs dağıttı üniversiteli öğrencilere,hersenede verecez dedi,1 sene verdi sadece,bumu sizin anlayışınız buysa yere batsın.ak partiliyim ancak bu belediyeye muhalif bir insanım.
hendekliiiiiiiiiiiiiiiler 9 yıl önce
ögrençilere secim yatırımı yabıyor başkan gaz gelen yerden tavuk egirgemez ama hendek halkına salı günü otobüs geliyordu oda hep bozuk ve paralı bizim oylarda artık paralı yagci başkan............
Muhametsametekmekci 6 yıl önce
Arbaalmakustiyoruz
19
kapalı