Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek Emniyeti’nden düğünlerde silah kullanmaya tedbir geldi!

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü düğünlerde havaya ateş edilmesine ve düğün konvoylarında yer alan araçların klakson çalarak gürültü kirliliği yaratmasına karşı bir dizi önlemler aldı.

Hendek Emniyeti’nden düğünlerde silah kullanmaya tedbir geldi!
Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü düğünlerde havaya ateş edilmesi ve düğün konvoylarında klakson çalınması gibi tehlikeli ve rahatsız edici olaylara karşı güven timini devreye sokacak.

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü yayımladığı bir basın açıklamasıyla alıncaklara önlemlere dair detayları anlattı. İşte Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yayımlanan ilanın tam metni;

“Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçemizde nişan, düğün, cemiyet ve merasimlerde yoğunluk gözlemlenmektedir. Buna bağlı olarak cemiyetlerde, özellikle açık alanlarda yapılan düğünlerde gerek konvoy halinde, gerekse düğün yapılan yerlerde havaya ateş etme olaylarıyla karşılaşmaktayız. Vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren kutlama yapmak gibi masumane gerekçelerle yapılan ancak bir çok masum insanın , çocuğun, gencin ölmesine, yaralanmasına, sakat kalmasına yol açan esas itibariyle geleneklerimizde de yeri olmayan havaya silah atma olaylarının önüne geçilebilmesi amacıyla, İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak bir dizi güvenlik tedbiri almış bulunmaktayız.

Amacımız gençlerimizin, ailelerimizin en mutlu günlerinin bir başkasının acısına dönüşmesini engellemektir.

Oluşturulan Güven Timleri vasıtasıyla bütün düğün cemiyetleri ve konvoylar başından sonuna kadar sorumlu ekipler vasıtasıyla takip edilmektedir.

Yine aynı şekilde cemiyet konvoylarında klakson çalarak çevreyi rahatsız eden gürültü kirliliğine neden olan araç sürücülerinin de plakaları tespit edilmek suretiyle idari yaptırım uygulanmaktadır. Yaz döneminin gelmesiyle başlatılan çalışmalar neticesinde son bir ay içinde meskun mahalde havaya ateş eden 6 kişi yakalanmış şahıslar üzerinde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet kurusıkı tabanca ve 3 adet av tüfeği yakalanmış, yine çevreyi rahatsız eden araç sürücülerine karşı 293 araca 113055 TL idari para cezası tatbik edilmiştir.

Suç ve suçluyla mücadele sizlerden aldığımız destekle devam edecektir. Gözümüz olun huzurunuz olalım.

155 Polis İmdat…”

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
sakarya
sakarya - 6 yıl Önce

hendek ilçesinde yapılacak yada yapmakta olduğunuz uygulama ile alakalı bir durum söylemek isterim hendek halkından magandalar gibi tabir etmek hoş bir durum olmadığını belirtmek ister ve düğün cemiyet v.b. durumlarda insanların kurusıkı tabancalar ile havaya atış yapmalarında bir mahsur görmüyorum nedenini soracak olursanız eğer yasak sanayicilere uygulanmış olsa o zaman tamam derdim ancak alenen satışı yapılan krusiki tabancalarının boy boy vitrinlerde ve çok kolay bir şekilde alınabilmesi ancak atış yapılamaması ilginç olan bir durum bu yüzden önce düzeni düzeltmek gerektiği kanısındayım.

hendekli
hendekli - 6 yıl Önce

emniyet müdürlüğümüzü kutlarız denetimleri daha sıkı yapmalı bu konuda...

hendekli
hendekli - 6 yıl Önce

aynı düzenlemeyi abart egzoz ile son sürat serserice dolaşan araçlar için de uygulamalı emniyetimiz...

baba
baba - 6 yıl Önce

sayın müdürümüzden uyuşturucu ya eğilmesini özellikle roman satıcılara karşı mücadele bekliyoruz

SIRADAKİ HABER