Hendek Devlet Hastanesi Basın Sözcüsü Ak Partimi ?

Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, geçen hafta hastaların mağduriyetleriyle ilgili yapılan habere karşılık hastane adına, basın bülteni yayınladı. Kazalar sonrasında Kamu Hastaneler Birliğinin almış olduğu karar nedeniyle yaşanan hasta sevklerinin Hastane Ambulansıyla yapılmaması sonucu kaza zedelerin mağduriyetini içeren habere Hendek İlçe Başkanı "bir takım basın mensuplarının sırf şahşımızı ve partimizi eleştirmek adına İlçemizin bu nadide kurumunu karalaması kabul edilemez." şeklinde yanıtladı.

Hendek Haber 16.10.2016, 10:44
Hendek Devlet Hastanesi Basın Sözcüsü Ak Partimi ?

"Son günlerde İlçemiz'deki bazı basın mensupları hastanemiz üzerinden , hastane yöneticilerimizi ve hastane çalışanlarımızı eleştirerek  hastanemizle ilgili  olumsuz algı olusturmaya çalışmaktadırlar. Bu haberlerin ve hatta iftiraya varan söylemlerin iyi niyetli olmadığını düşünüyoruz.                         
    
Devletimizin ilçe Halkımıza hizmet için inşa ettiği modern 100 yataklı hastanemiz şehir merkezindeki eski hastanemizden fiziki yapısı, teknik donanımı ve personeli olarak  kıyaslanamayacak kadar iyi durumdadır. 

Hastanemiz,   ; 3 Dahiliye  , 2 Psikiyatri  , 2 Genel Cerrahi ,  , 2 Uroloji  , 1 Anestezi , 1 Radyoloji , 1 Biyokimya, 1 Ortopedi , 3 Ağız Ve Diş Sağlığı  , 1 Kadın doğum,  1 KBB  , 2 Çocuk Hastalıkları toplam 20 uzman ve 10 pratisyen doktor olmak  üzere toplam 270 kişilik kadrosuyla hemşerilerimize hizmet vermektedir.    
                 
Yine Hastanemize 6 yatak 1. Seviye yoğun bakım, 10 yatak palyatif yoğun bakım ve 4 adet yeni doğan kuvez unitesi kazandırılmıştır.  
                
Tabi ki bizler hastanemizin hemşerilerimize daha da iyi hizmet verebilmesi için gayret sarfediyoruz. 

    Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri'mizle ve Saglik Bakanlıgı'mızla gerek bireysel olarak gerekse Milletvekillerimiz aracılığı ile hastanemize daha cok uzman doktor ve tıbbi arac kazandırmak için görüşmeler yapıyoruz . Özellikle inşallah cok yakında 1 bayan uzman kadın doğum doktorumuzu da bu dev kadroya katmanın mutlulugunu yaşayacagız.
    
Hastanemizin eksikleri vardır, herşey dört dörtlüktür diyemeyiz ancak hastanemizin bir ilçe devlet hastanesi oldugunu unutmamalı ve Hendek Halkımıza yakışır şekilde verilen bu büyük sağlık hizmetine ve uzman kadroya anlayış ve şükran duymalıyız.

Çok degerli Hemşerilerimizin her türlü problem ve sorunlarıyla ilgili Hastanemizin alanlarında profesyonel ve tecrübeli yöneticileriyle görüşmelerini çözüm bulunamaması halinde   bizimle iletişime gecmelerini tavsiye ediyoruz.                  
      
Yine bir takım basın mensuplarının sırf şahşımızı ve partimizi eleştirmek adına İlçemizin bu nadide kurumunu karalaması kabul edilemez.

    Ilçemizin duyarlı basın mensuplarınıda hastanemizi  tarafsız olarak haber yaparak hemşerilerimizin dogru bilgilendirilmesine yardımcı olmaya davet ediyoruz.

                                                                                Ak Parti Hendek İlçe Başkanı
                                                                                  Ali Kemal Sofu"


 

Yorumlar (2)
Adalet Sultan 5 yıl önce
İlçe başkanının halkın mağduriyetlerine, kişisel görmesi ve partisi kanalıyla yanıtlaması oldukça olumsuzdur. Halkın maduriyeti hastaneyi kötülemek değildir, vatandaş can çekişirken, mevcut ambulansla sevk edilmemesi üzerine yapılan haberlere böyle cevap vermenizi yakıştıramadık.
Zafer 5 yıl önce
Olacak şeymi ey başkan , sen hastanenin sorunlarını dile getiren basına bu yaptığın revamı. Senin bir yakının kaza yapsa, orda müdahale için ambulans beklese, beklemezde hani beklese ne olur için sızlamazmı, bu sorunu dile getiren kişilere , kişiselleştirmelerine yazıklar olsun. Birde akpartiyi karıştırıp yakıyorsun, yazıktır başkan, sen iktidar partisinin başkanısın, "Hastanemizin bu durumunu giderecez inşaAllah" demen gerekirken, sen tutmuş sorunu dile getirene catıyorsun olmaz böyle bişi ama oldurmuşsunuz yazıktır, daha nezaketli olun, yakışmıyor....
4
parçalı bulutlu