Hendek Devlet Hastane yolunda yeni düzenleme

Hendek Belediyesi, Eski Devlet Hastanesi’nden Yeni Devlet Hastanesi’ne giden yolu tek bir hatta düşürmek için yeni yol açıyor.

Hendek Haber 29.06.2017, 22:40 08.02.2018, 11:54
Hendek Devlet Hastane yolunda yeni düzenleme

Çevre Yolu’ndan Abdülhamid Han Caddesi ile birleşecek yeni yol ile vatandaşlar direk hastaneye gidebilecekler. Yapılan bu çalışma özellikle ambulansların hızlı bir şekilde hastaneye ulaşması için büyük önem arz ediyor.

Abdülhamit Han Caddesi’ne bağlanacak

Hendek Belediyesi,  Eski Devlet Hastanesi önünden direk Yeni Hendek Devlet Hastanesine çıkılması için Çevre Yolu’nu Abdülhamit Han Caddesi’ne bağlıyor.  Hendek Belediyesi evi yola gidecek vatandaşların mağdur olmamaları için de aynı bölgede ev yapımına başladı. Yapılacak bina da çeşitli büyüklükte 24 konut ve işyerleri yer alacak. İnşaatın bitmesi ile birlikte yerleri kamulaştırma alanında kalan vatandaşlarla Hendek Belediyesi tek tek görüşerek anlaşma yoluna gidecek. Vatandaşlar hiçbir hak kaybı yaşamayacaklar.

Yeşil alan kaybı yok

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, mevcut bölge de herhangi yeşil alan kaybının olmayacağını aksine bunun arttırılacağına dikkat çekerek, “Gerçekleştirilecek bu proje ile yeni hastane yolunun çevre yolu ile kesiştiği bölgede de park alanı oluşturulacak. Konut yapılaşmasının çok yoğun olduğu bu bölgede mevcut park alanı ile birlikte iki adet nitelikli park alanı oluşturulacağından sosyal hayat kalitesi de artacak. Yapılacak olan binanın hemen arkasında mevcut parkımızı yenileyerek modern bir görünüme kavuşturacağız. “dedi.
Yorumlar (3)
Aslı Akar 4 yıl önce
HİKAYE Okumayın 2 tane park alanıymış, çevre yolunun hemen dibindeki, vızır vızır araçların geçtiği yerde çocuklar nasıl oynasın, yolların kenarlarını bank koyarak park yapmaksa yaptığınız yapmayın daha iyi, mahalenin göbeğindeki kıymetli alanı kendinize peşkeş çekiyorsunnuz, projenin bütününü neden sunmuyorsunuz, hep zayıf sunumlarla vatandaşı tam bilgilendirmiyorsunuz, çekin tepeden gösterin neresi gidiyor neresi kalıyor insanlar size nasıl güvensin ?
Ali Ucar 4 yıl önce
sunum zayıf sunum, böyle güzel bir proje böyle iki satırlamı sunulur, öncesinde biz bunu yapacaz meclisten karar aldık, aldığımız kararlarda bunlar bunlar bu alana şu şu şu alana diye bir düzenleme yapılı, bunu görsel materyellerle desteklenir, sonrasında halka sunuluri en son gelinen noktada , makinaların çalışması başlatılır, parkın yok olmayacağına vatandaş inandırılmalı, gerek dökümanlarla gerekse, projenin bütünüyle, konut temeli açarak, çalışan makinalarla bu işler olmaz, Sayın Püsküllü Daha çok buna önem vermelisiniz, yazıktır, emekleriniz zayi oluyor, projeler için kaçtane teknik kadro çalışıyor kaç kişi ekmek yiyor yazıktır, bir işi tam anlamıyla sunmadan başlamayın tepki çekersiniz
Metin zor 4 yıl önce
Evleri gidenler evet madur olmayacak ama asıl madur geleceğimiz olan çocuklar ve ben çocuklarımı park deyince avm lerdeki çocuk parkına plastik yığınlarının arasına götürüpte oynamasını istemiyorum varsın üstü kirlensin çamur olsun tıpkı bizim çocukluğumuz gibi madem iki tane daha park yapacaklar hiç başlanmamış park yerlerinden birine bu evleri yapsalar olmazmı yada kısaca şöyle söyleyeyim oparklar hastane yolunamı bakmıyor cepheleri bilmem anlatabildimmi hadi ev diyorsun alt tarafları neden dükkan yapılıyor senin vicdanın rahatsa eyvAllah benim arzum sağlıklı çocuklar yetişsin onlar bizim geleceğimiz saygılarımla
Günün Anketi Tümü
Hendek Belediye Başkanını başarılı buluyor musunuz ?
Hendek Belediye Başkanını başarılı buluyor musunuz ?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
2
açık