Hendek de fındık toplama ücretleri acıklandı

Sakarya ili hendek ilçesinde bu yıl fındık toplama ücretleri nın açıklayan Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri DURAN fındık toplama ücretleri nin 28 tl olduğunu belirtti. 16 yaşından küçük bireylerin fındık toplatılması nın yasak olsuğunu belirten DURAN, bu konuda vatandaşları duyarlı olmalarını istedi.

Hendek de fındık toplama ücretleri acıklandı
banner180

 Sakarya ili hendek ilçesinde bu yıl fındık toplama ücretleri nin  açıklayan  Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran yömye ücretleri nin 28 tl olduğunu belirtti. 16 yaşın dan küçük bireylerin fındık toplatılması nın yasak olsuğunu belirten DURAN, bu konuda vatandaşları duyarlı olmalarını istedi.

Bilindiği üzere mevsimlik işçi olarak doğu ve güneydoğu dan gelmekteler. Bu yılda ilçemiz geneli ve hendek ilçesine bağlı bulunan köylerde bir ay boyunca fındıklıkların toplanması görevlerin de çalışacaklar.

Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran  çalışma saatleri nin de sabah saat 07:00 ile  akşam saat :19:00 saatleri arasında olacağını ayrıca öğlen 1.5 saat de öğlen ihtiyaçları için gerektiğini ve bu şekilde uygulanacağını belirtti.

Başkan fındık taban fiyatları nın henüz açıklanmadığını geçen yıl ile kıyaslandığın bu yıl bölgemiz hendek genelinde verimin düşük olduğunu belirtti.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER