Hendek Çamlıcalı Fedakar Anne

Kocaeli’nde Bilgisayar Mühendisi Hüseyin Çit (37), Hendek Çamlıca da yaşayan annesinin verdiği böbrekle hayata tutundu.

Hendek Haber 08.03.2014, 17:23 08.03.2014, 19:22
Hendek Çamlıcalı Fedakar Anne
Hüseyin Çit, "Anneme çok teşekkür ediyorum. Ben onun ayakları altına pas pas olmak istiyorum." dedi. Hendek Çamlıca'da Yaşayan Anne Fatma Çit ise oğlunun sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Araştırma Geliştirme Müdürlüğü’nde bilgisayar mühendisi olarak çalışan böbrek hastası Hüseyin Çit, bir süredir böbrek hastasıydı.

Sürekli diyalize giren Çit'e annesi Fatma Çit böbreğini bağışladı. Yapılan bir dizi tahliller sonucu annesinin böbreğinin uygun olduğu anlaşılan Çit ile anne Fatma Çit, İstanbul Bahçelievler'de bulunan Medicana Hastanesi'nde ameliyata alındı. Başarılı geçtiği belirtilen ameliyat sonucu anneden alınan böbrek evli ve bir çocuk babası Hüseyin Çit'e nakledildi.

Hastanedeki tedavilerinin ardından Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki evinde dinlenen Çit, annesine bir kere daha teşekkür etti.

Yaşadıklarını anlatan Çit, "2009 yılının son aylarında tansiyon rahatsızlığıyla ortaya çıkan hastalığım yaklaşık 4 sene kronik böbrek yetmezliği şeklinde zuhur etti. 2013’ün son aylarında böbrek yetmezliği sebebinden dolayı 3 Ocak 2014 tarihinde annemden böbrek alarak böbrek nakli gerçekleşti. 52 gün hastanede kaldım. Sonra taburcu oldum. Şimdi evde dinleniyorum." dedi.

Annesine her zaman teşekkür ettiğini belirten Çit, şunları kaydetti: "Annem beni ikinci kez dünyaya getirdi. Anneme çok teşekkür ediyorum. Cennet annelerin ayakları altındadır. Ben de onun ayakları altında pas pas olmak istiyorum."

Hendek Çamlıca'da Yaşayan Anne Fatma Çit ise oğlunun sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Anneler, evlatlarına kıyamıyor. Her zaman yanında oluyor." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (2)
Kocaeli Grup 7 yıl önce
kocaeli büyükşehir belediyesinde görev yapan

ve geçtiğimiz günlerde böbrek nakli ameliyatı olan grup üyemiz

bilgisayar yüksek mühendisi hüseyin çi̇t bey hastaneden çıkmış ve evine gelmiş.

bizim vasıtamız ile hastalığı süresince kendisini arayan ve duadan eksik etmeyen dostlarına

selamını iletiyor ve aşağıdaki linkte hastalık serüvenini bizimle paylaşıyor.

bizde kendisine takrar geçmiş olsun diyor,

yüce mevlamızdan acil şifalar diliyoruz.
rahmi özcan 7 yıl önce
bende aynı dertten müzdaribim bendede yüksek tansiyon vardı hastaneye basvurdum sol böbreğin sönmüş sag böbreginde hidronefroz var dediler 5 ay git gel en son ameliyat ettiler sol böbregi aldılar sag böbrek 100de30 calısıyor dediler gittiği yere kadar idare edecez şimdilik....gecmiş olsun hüseyin cit
Namaz Vakti 10 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
10
parçalı az bulutlu