Hendek Belediyesini Göreve, Vatandaşları Duyarlı Olmaya davet ediyorlar

Hendek İlçemiz Kemaliye Mahallesi, 1191. Sokak ( stadyum sokak ) sakinleri belediye başkanı Sn. İrfan PÜSKÜLLÜ'den yardım bekliyor.

Hendek Haber 07.05.2018, 10:13
Hendek Belediyesini Göreve, Vatandaşları Duyarlı Olmaya davet ediyorlar

Mahalle Sakinlerinin derlerini anlattıkları basın bülteni şu şekildedir. 

"Doğalgaz boru hatlarının 2009 yılında döşendiği sokak, o tarihten beri asfalt yapılmayı beklemektedir. Üniversiteye, stadyuma, pazar yerine, Rasim Paşa Camisine gidip gelenlerin kullandığı bu sokak, ana caddelere çıkan iki tarafıda yeni kaldırımların seviyesi altında kaldığından en ufak yağışlı havada göle dönmektedir. Sokaktaki çukurlar araçların lastik boyuna ulaşmıştır.

Sokak başındaki çöp konteyneri yerinden alınıp stadyuma koyulduğundan, sokak içindeki aydınlatma direği altı çöplük haline gelmiştir.

Belediyemiz görevlilerine talebimiz üzerine, daha önce bu sokağa girmeyen atık toplama aracı haftada 3-4 kez bu sokaktan çöpleri almaktadır. Fakat yoğun yaşam alanı olduğundan sokak temizliği yetersiz kalmakta, çöplerin açıkta insan ve çevre sağlığını etkilememesi için sokak başına çöp konteyneri  koyulması gerekmektedir.

Şu an aydınlatma direği altına atılan çöpler, fare, karga, kirpi, kedi, köpek gibi hayvanlara ev sahipliği yapması nedeniyle özellikle çocuklar tehlike altındadır. Bu mevsimde bile kapı ve pencerelerimizi oluşan sinek sürüleri ve kötü koku nedeniyle açamamaktayız.

Sokak sakinleri olarak bu bölgede yaşayan vatandaşların çöplerini, konteyner koyuluncaya kadar bir arka sokaktaki konteynerlere atmalarını rica ediyoruz.

Aylar önce bu sokak ile ilgili fotoğraflı yardım dilekçemizi verdiğimiz belediyemizden yardım beklediğimizi ilgililere saygı ile duyuruyoruz..."


 

Yorumlar (0)