Hendek Belediyesi'nden Van Bahçesaray'a Konaklama Tesisi

Hendek Belediyesi, kardeş belediyesi Van Bahçesaray İlçesi’ne yaptırdığı konaklama tesisi ve çocuk parkı hızla devam ediyor.

Hendek Haber 17.07.2013, 10:57 17.07.2013, 12:40
Hendek Belediyesi'nden Van Bahçesaray'a Konaklama Tesisi
Varlık, paylaştıkça çoğalır Açılış Ağustos’ta

Yok yok!

Farklı kültürleri kaynaştırmak isteyen AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nca gerçekleştirilen proje kapsamında Hendek Belediyesi; Van Bahçesaray ve Çaldıran Belediyeleri ile kardeş belediye olmuştu. Bahçesaray Belediyesi’ne 2 kattan oluşan 20 kişi konaklama kapasiteli içerisinde 7 oda, hamam, sauna, buhar kürü, engellilere özel düzenlenmiş oda, dinlenme salonu, çamaşırhaneden oluşan yerden ısıtmalı bir konaklama tesisi yaptıran Hendek Belediyesi, tesisi Ağustos ayında bitirmeyi hedefliyor.

Hendek, her yerde

Başkan İnci, Hendek Belediyesi’nin gerek ülke içinde gerek ülke dışında ölçeklerinin üstünde bir performans sergilediğini söyleyen Başkan İnci, “Hendek Belediyesi olarak daha önce Diyarbakır’da, Afyon’da, Rize Güneysu’da, KKTC Tatlısu’da, Özbekistan’da, Kırgızistan’da Moldova’da kardeş belediyelerimize yardımcı olmuştuk. Şimdi de Van Bahçesaray Belediyesi’ne bir konaklama tesisi ve park yapıyoruz. Biz varlığın paylaştıkça çoğaldığına inanan bir milletiz. Doğu ile batı arasında kurulan bu kardeşlik köprüsüne bir tuğla da biz koyuyoruz. Bahçesaray’da yaptırdığımız tesisimizin Ağustos ayında açılışını yapmayı hedefliyoruz.”dedi.
Yorumlar (2)
hasan birinci 9 yıl önce
evimin yolunu yaptıramadım helal olsun vana hizmet
hayri 9 yıl önce
ben yurt dışında yaşayan hendekliyim.geçenlerde memleketime geldiğimde yeni caminin yanında bulunan eskiden kadın pazarı olarak bidiğimiz yer satılmış oraya koca bina dikilip o güzelim camiyi binaların arasına hapis etmiş bu işmidir allah aşkına aygazın oradana baktığında o camimiz görünürdü şimdi dört tarafı kapandı hiç caminin yanında boş bulunan bir yer satılırmı eğer belediyenin buranın parasına ihtiyacı olsaydı o cami cemaati o yerden alacağı paradan daha fazla toplardı yazık etmiştir belediye bu milletin be cemaatin ihtiyacı olan bir yeri satmayla
saygılarımla
14
az bulutlu