banner194

Hendek Belediyesi 3 bin kitapla destek verdi

Hendek Mustafa Asım İlköğretim Okulu’nda iki ay önce startı verilen “ Bir Kitap Bir İnsan “ projesine Hendek Belediyesi 3 bin kitapla destek verdi. En çok kitap okuyan ilk üç öğrenciye çeşitli hediyeler verildi.

Hendek Belediyesi 3 bin kitapla destek verdi
 Hendek Belediyesi’nden projeye büyük destek
“ Nasrettin Hoca Fıkraları,  Türk Masalları ve Hikayeleri  “

Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi ve SAÜ Eğitim Fakültesi işbirliği ile başlatılan, “ Bir Kitap, Bir İnsan “ projesine Hendek Belediyesi tarafından, resimli Nasrettin Hoca Fıkraları ve resimli Türk Masalları ve Hikayeleri  kitapları ile destek  verildi.


Mustafa Asım İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programla kitapların dağıtımı yapıldı. Programa Kaymakam İdris Akbıyık, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğrenciler katıldı.


Sizler bizim geleceğimizsiniz


Programda bir konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, öğrencileri tebrik ederek “  Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizim sizlerden tek istediğimiz kendinizi geleceğe göre hazırlamanız. Buda tamamen okumaktan geçiyor. Biz de Belediye olarak bu kampanyada sizlere destek vereceğiz. Sizlerin çok iyi yetişmesi için elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışacağız. Sizlerden de biraz gayret istiyoruz. İlçemizde eğitimi daha üst seviyelere çıkarmalıyız. Bunun için bu kampanyaya destek veriyoruz. Kampanyamız ilçemize hayırlı olsun “ Dedi.


Başarı için sürekli okuyacağız
Kaymakam İdris Akbıyık da, kampanyanın hayırlı olması temennisinde bulunarak “ Okullar açıldığı zaman Mustafa Asım İlköğretim Okulu’nda bir kampanya başlattık. Kampanyamızda herkes bir kitap okuyup, bir kişiye de okutacaktı. Beni ziyarete gelen herkese kitap hediye ediyorum. Belediye Başkanımıza kampanyaya desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İki ayda 6 bin kitap desteği verildi. Kitap okuyan her öğrencimizi tebrik ediyorum. Başarılı olmak için sürekli okuyacağız. Ülkemize daha iyi hizmet verebilmek için okumanız gerekiyor. Sürekli kitap okuyan çocuklar daha başarılı oluyorlar. Bir Kitap, Bir İnsan, diyelim ve projemize devam edelim. Projemiz bu okulumuzda başlamıştı, öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum “Dedi.


Bir Kitap Bir İnsan, projesinde, 13 kitap okuyan 4E sınıfı öğrencisi Şengül Yıldızhan birinci, 11 kitap okuyan 4E sınıfı öğrencisi Zehra Keçiş ikinci olurken, 9 kitap okuyan 4C sınıfı öğrencisi Tufan Ayar da üçüncü oldu.


Projede birinci olan öğrenci altınla ödüllendirilirken diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi. Dada sonra Hendek Belediyesi tarafından destek verilen kitaplar öğrencilere dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

güzele güzel demek yiğidin şanındandır. emeği geçen herkese teşekkürler. çocuklarımız yeter ki karanlıklarda kalmasın. hurafelerin ve bağnazlığın karanlığında yok olmasın. araştıran, sorgulayan, eleştiren gençler yetiştirmeliyiz. insanlara körü körüne biat eden değil kendi ayaklarının üzerinde durabilen çağdaş ve uygar bireyler yetiştirmeliyiz. hendek kaymakamı, belediye başkanı ve diğer sivil toplum kuruluşları vasıtası ile büyük bir ilçe halk kütüphanesi kurulabilirse işte o zaman geleceğe imza atmış olursunuz ve gelecekte de saygı ile yad edilirsiniz..

SIRADAKİ HABER