banner194
banner194

Hendek Belediyesi 24 saat çalışıyor

Hendek Belediyesi yoğun karla mücadeleye devam ediyor.

Hendek Belediyesi 24 saat çalışıyor

Cuma günü akşam saatlerinde başlayıp, dört gündür aralıksız yağan yoğun kar nedeniyle Hendek Belediyesi Fen İşleri Ekipleri 24 saat aralıksız karla mücadeleye devam ediyor. Yüksek mahallelerde yaklaşık iki metreyi bulan kar yağışı merkezde de 80 cm yi buldu.
Hendek Belediyesi Fen İşleri ekipleri merkezde sabaha kadar yol açma çalışmalarını sürdürürken, yüksek mahallelerde de çalışmalara aralıksız devam ediyor. Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için ekipler 24 saat çalışarak, ana arterler başta olmak üzere ara sokaklarda da iş makinaları ile yolları açıyor.

Kaygan zeminlere dikkat


Ekipler yaya kaldırımlarını püskürtmeli araçla temizlerken, ağaçlarda biriken karlar da yıkılma tehlikesine karşı silkeleniyor. Zabıta ekipleri de kaygan zeminlere uyarıcı levhalar koyarak vatandaşları uyarıyor. 
18 Mahalle yolunda kar mücadelesi


Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kapalı olan, Dikmen, Kadifekale, Kurtuluş, Aksu, Bakacak, Yeniyayla, Göksu, Kocatöngel, Dereköy, Eskıbıçkı, Bıçkıatik, Güldibi, Hicriye, Muradiye, Harmantepe, Kırktepe, Yarıca ve  Kızanlık’ta yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Dört gündür aralıksız yağan etkili kar yağışında yüksek mahallelerde kar kalınlığı yaklaşık iki metreyi bulurken merkezde de 80 cm yi buldu. Ekipler merkez ve uzak mahallelerde yol açma çalışmalarını sürdürecek.
Tüm ekipler seferber


Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek “ Etkili olan yoğun karda ekiplerimiz yol açma çalışmalarını sorunsuz sürdürüyorlar. Bizlere gelen talepler doğrultusunda da ekiplerimiz vatandaşların mağduriyetlerini gidermek adına elinden gelen desteği veriyor. Karla mücadelede tüm ekiplerimiz ve tüm iş makinalarımız seferber oldu.  24 saat çalışıyoruz, inşallah vatandaşlarımız mağduriyet yaşamayacaklar “ Dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kızanlık
Kızanlık - 4 yıl Önce

Kızanlıkta hala yollar açılmadı

Asi54
Asi54 - 4 yıl Önce

Kızanlık köyü yollar açılmadı üniversite sınavlarına gidemiyoruz

Fikret tuncay
Fikret tuncay - 4 yıl Önce

Yeşilköy yolundahiçbir çalışma yok

flower
flower - 4 yıl Önce

çalişıyoruz diyolar ama ben calışma göremiyorum yeşiller mah.terminal yolu halen acık dil kaldırımı acıyorlar karlar hep yola atılıyor kenarlarda karlar halen duruyor plansız programsız çalısıyolar ondan sonra hendek belediyesi 24 saat hizmet veriyor ben hizmeti göremiyorum arkadaşlar.

SIRADAKİ HABER