banner194

Hendek Belediye Başkanı vatandaşlara aşure dağıttı

Hendek Belediyesi'nin her yıl Muharrem ayının 10. Günü münasebetiyle (Aşure günü) gerçekleştirdiği Aşure etkinliği bu yıl da üç noktada dağıtım yapılarak gerçekleşti. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, vatandaşlara aşure dağıttı.

Hendek Belediye Başkanı  vatandaşlara aşure dağıttı

Muharrem Ayı bolluk, bereket ve paylaşmaktır

Hendek Belediyesi tarafından Cuma namazı çıkışında beş bin kişilik aşure dağıtıldı. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ’de vatandaşlara aşure dağıtarak Muharrem Ayını kutladı.

Başkan Püsküllü, Muharrem Ayının bolluk, bereket ve paylaşmanın öne çıktığı özel bir ay olduğunu belirterek  “ Yapmış olduğumuz aşure sadece ağızları tatlandırmak için değil, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin daim olmasına vesile olur inşallah “ Dedi.

Rasimpaşa Camii bahçesi, Hendek Yeni Cami bahçesi ve Orta Camii bahçesinde yapılan aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dincer
Dincer - 9 ay Önce

Hendek için göz boyamaktan başka ne işinizvar yarın sizin aday gösterilip gösterilmeyeceğiniz bile ne malup, zoraki koltuğa getirtilip oturtulan başkan bu gün rol yapar gibi hendekli olmaya çalışıyor, yeşilyurtlular hendek'e uğramazdı sayenizde hendekê çıkar oldular

SIRADAKİ HABER