Hendek Atike Hanımda kutlu doğum programı düzenlendi

Atikehanım Ortaokulu nun hazırladığı kutlu doğum programı bugün atike hanım ortaokulu bahçesinde yapıldı.

Hendek Haber 19.04.2016, 17:33 19.04.2016, 17:40
Hendek Atike Hanımda kutlu doğum programı düzenlendi
Programa Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Milli eğitim müdürü, Halk eğitim müdürü,  Okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programda okulumuz korosu Müzik öğretmenimiz Betül GÜMÜŞ şefliğinde ilahiler okuyarak programı renkklendirdi.

Programda konuşma yapan Okul Müdürümüz Sayın Kadir GÖRME Peygamber efendimizin çocuklara ve eğitime olan sevgisine vurgu yaptı.

Programa katılan, Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Yorumlar (2)
Aslı Eker 6 yıl önce
hendek de bu rezillik içler açısı bir haldesiniz. yazıklar olsun size, kuranikerim i ortaya rahleye koyup siz belden aşağıya kuran ikerimin burakılmayacağını bilmiyormusunuz, birde eğitici öğretmen olacaksınız, müftülük müş okul programıymış, yazıklar olsun hepinize kuranikerim rahlede okunur, sonra kaldırılır, belden aşağıda kuranikerim bulundurulmaz bekletilmez, hiçmi din eğitiminiz yok yazıklar olsun.
seci 6 yıl önce
Kur’ân’a karşı asıl saygı onu okumak, anlamını kafaya yerleştirmek ve yüklenen görevleri yerine getirmektir. Bunu yapmadıktan sonra ne yaparsak yapalım, Kur’ân’a karşı görevimizi yapmış olmayız.
Kur'anın belden aşağıya taşınmaması ile ilgili herhangi bir ayet ya da hadis mevcut değildir. Belden aşağı tutmamak bir saygıdır. Tıpkı ekmeğe gösterilen saygı gibi. Nasıl ki yer sofrasında ekmeği yere koymanın bir sakıncası yoksa, burada da yoktur. Kaldı ki kutlu doğum programında şarkı türkü eğlence bulunmaz. Kur'anın oraya okunmak için konmuştur. Anlayabilirseniz eğer; saygısızlık amacı gütmeyen bu durumun herhangi bir yanlışlığı yoktur. Kaldı ki rahle üstüne konularak gereken saygı gösterilmiştir.
29
açık