banner194

Hendeğin ilk tenis kortunda sona doğru

Sakarya ilinde spor ve sporcuya verilen destekle önemli başarılara imza atan Hendek ilçemiz ilk tenis kortuna kavuşmasına sayılı günler kaldı.

Hendeğin ilk tenis kortunda sona doğru

İlçemizin Kargalı Hanbaba Mahallesi yan yol üzerinde  bulunan ve etrafı ormanlarla çevrili, 11  dönüm arazi üzerinde kurulan tesiste  sona yaklaşıldı. 

Tesiste tenis kortu dışında, yürüyüş ve koşu parkurları, ayrıca ailelerin zaman geçirebileceği sosyal tesiste bulunmaktadır. Sakaryanın merkez ilçeleri dışındaki ilk halka açık tenis kortu olacak olan Denef Hendek Tenis Kulübü, Hendek den tenis alanında da dereceler ve şampiyonluklar  hedeflemektedir. 

Lisanslı  ve bir  çok  kupa almış tenis hocalarının vereceği eğitimler okulların kapanmasıyla birlikte 25 Haziran tarihinde başlayacak çocuk grupları , orta yaş ve yetişkinler olarak planlanmıştır. 

Fiziksel ve psikolojik faydaları kanıtlanmış tenis sporunun enerji seviyesini artırma, çeviklik kazandırma , düzenli pratik yapmak ve çalışma disiplini, sorumluluk ve sportmenlik sağlayan bir  spor dalı olduğu bilinmektedir. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER