Hafızlara Trafik Semineri Verildi

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ve Toplum Destekli Polis Memurları İlçede hafız yetiştiren Sarıdede Hafız Abdurrahman Gürses Kuran Kursunda hafızlarla bir araya gelerek Trafik kuralları konusunda bilinçlendirme semineri verdi.

Hafızlara Trafik Semineri Verildi

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında ilçe müftülüğüne bağlı Kuran Kurslarında eğitim vermeye başladı. İlk olarak Sarıdede Kuran Kursunda eğitime başlayan Emniyet Ekipleri öğrencilerle bir araya gelerek onlara trafikte nasıl güvenli olunur gibi konularda seminer verdi.

Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli Polis Memuru Cafer Baykal öğrencilere, trafikte çocukların en çok dikkat etmesi gereken kuralın  emniyet kemerlerini takmaları olduğunu vurguladı. Amaçlarının trafikte vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu ifade eden trafik memuru, öğrencilerin servis araçlarını kullanırken, karşıdan karşıya geçerken ve araçlarda ön koltuklara oturmamaları konusunda dikkat meleri gerektiğini söyledi.

Toplum Destekli Polis Memuru Yavuz Özdemir ise öğrencilere herhangi bir olumsuz durumda hemen 155 Polis İmdat Hattını aramalarını ifade etti ve Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan WhatsApp İhbar Hattı hakkında bilgi verdi.


Sarıdede Kuran Kursu Müdürü Ömer Hüsnü Zengin ise Emniyet Müdürlüğüne ve Polis Memurlarına öğrencileri bilinçlendirdikleri için memnuniyetlerini ifade etti. Zengin “ yaptığınız ziyaret için sizlere teşekkür ederim. Bizleri ve öğrencileri mutlu ettiniz. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin ve sizleri korusun” dedi.Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
hendekli
hendekli - 4 yıl Önce

Bu eğitimleri sürücü kursu sahipleri ve hocalarına da vermek lazım. çünkü hendek'te kursa gitmiş ve ehliyetini almış olup da kurallara riayet eden kimse görmedim bugüne kadar!!!
Patlak ekzozlu araç mı istersin? düzensiz park eden mi? çizgi levha tanımayan mı? yaya ve sürücülere saygısızlık eden mi istersin? kısaca duyarsız ve saygısız bir nesil türemiş hendekte maalesef!!!

SIRADAKİ HABER