Hendek !5 Temmuz Banner
Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Güneş enerjisiyle çalışan arabalarını yarıştırdılar

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim dalı 3. Sınıf öğrencileri, tasarladıkları güneş enerjisiyle çalışan arabalarının yarışında heyecanlı anlar yaşadılar.

Güneş enerjisiyle çalışan arabalarını yarıştırdılar

Fen bilimleri öğretmen adayları güneş enerjisiyle çalışan arabalarını yarıştırdılar

Doç. Dr. Canan Laçin Şimşek, Doç. Dr. İsmail Önder, Arş. Gör. Alper Çorapçıgil ve Arş. Gör. M. Emin Mısır danışmanlığında yürütülen Fen Öğretimi Laboratuvar Uygulamaları II dersi kapsamında yapılan proje çalışmasıyla, öğrenciler güneş paneliyle çalışan araba tasarladılar. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmada,  12 araba yarıştı. Tasarımlarıyla göz dolduran araçlar, hızlarıyla da şaşırttı. Proje çalışması sürecinde, teorik bilgileri uygulamaya dökme şansı bulan öğrenciler,  bilimsel bir çalışma nasıl gerçekleştirilir, bir problem nasıl çözülür, aksaklıklar nasıl giderilebilir sorularını, ekip çalışması ile birlikte uygulayarak çözme fırsatını yakaladılar.
Öğrenciler, bilimsel bilgilerini kullanmanın yanında, el becerilerinin gelişmesi, tartışma, ikna ve farklı görüşlere saygı ve sabır konularında da önemli kazanımlar elde ettiklerini belirtmişlerdir. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER