Güneş enerjisiyle çalışan arabalarını yarıştırdılar

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim dalı 3. Sınıf öğrencileri, tasarladıkları güneş enerjisiyle çalışan arabalarının yarışında heyecanlı anlar yaşadılar.

Hendek Haber 06.06.2017, 15:11 06.06.2017, 15:17
Güneş enerjisiyle çalışan arabalarını yarıştırdılar

Fen bilimleri öğretmen adayları güneş enerjisiyle çalışan arabalarını yarıştırdılar

Doç. Dr. Canan Laçin Şimşek, Doç. Dr. İsmail Önder, Arş. Gör. Alper Çorapçıgil ve Arş. Gör. M. Emin Mısır danışmanlığında yürütülen Fen Öğretimi Laboratuvar Uygulamaları II dersi kapsamında yapılan proje çalışmasıyla, öğrenciler güneş paneliyle çalışan araba tasarladılar. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmada,  12 araba yarıştı. Tasarımlarıyla göz dolduran araçlar, hızlarıyla da şaşırttı. Proje çalışması sürecinde, teorik bilgileri uygulamaya dökme şansı bulan öğrenciler,  bilimsel bir çalışma nasıl gerçekleştirilir, bir problem nasıl çözülür, aksaklıklar nasıl giderilebilir sorularını, ekip çalışması ile birlikte uygulayarak çözme fırsatını yakaladılar.
Öğrenciler, bilimsel bilgilerini kullanmanın yanında, el becerilerinin gelişmesi, tartışma, ikna ve farklı görüşlere saygı ve sabır konularında da önemli kazanımlar elde ettiklerini belirtmişlerdir. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu