Düğünü Olacaktı, Tüm çeyizini sular altında kaldı

Kimse Yok Mu Derneği Sakarya Şubesi Başkanlığınca geçtiğimiz hafta meydana gelen sel felaketinde ev ve işyerleri zarar gören ailelere eşya ve gıda yardımında bulundu.

Hendek Haber 11.06.2014, 01:58 11.06.2014, 02:05
Düğünü Olacaktı, Tüm çeyizini sular altında kaldı
Sakarya’nın Hendek ilçesinde meydana gelen sel felaketinde evleri zarar gören ailelere gıda giyim ve diğer yardımında bulundu.

Derneğin Hendek temsilcilerince yapılan dağıtımlarda duygusal anlarda yaşandı.

Bir hafta sonra düğünü yapılacak bir aile’nin
 tüm çeyizinin sular altında kalması gönüllülerce ibret içinde dinlenildi.

Hendek yaşanan sel felaketinde en çok zararın yaşandığı kargalı mahallesinde selin izlerini görmek hala mümkün . Bir insan boyu yükselen sel sularının izleri evlerde hala duruyor. Selde oturduğu evi büyük zarar gören ve eşyaları kullanılamaz hale gelen Vatandaşların "Kimse Yok Mu’dan Allah razı olsun. Bize battaniye ve gıda paketi getirdiler. Zor durumumuzda bize el uzattılar. Yaramıza merhem olan Kimse Yok Mu’ya teşekkür ediyoruz." Dediler.

Derneğin Hendek temsilcisi Fatih Yavuz bey “kimse Yok Mu Yardım Derneğinin dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm dünyada insani yardım faaliyetleri gösteren uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olduğunu selden etkilenen hasarı büyük olan bazı aileler için koltuk, halı ve diğer temel ihtiyaç malzemeleri temin edileceği müjdesini verdi.”
Yorumlar (0)
20
açık