Belediye Hendek'te denetimleri sıklaştırdı

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçedeki denetimlerini sıklaştırdı.

Hendek Haber 05.10.2018, 16:16 05.10.2018, 16:34
Belediye Hendek'te denetimleri sıklaştırdı

MARKETLERE ETİKET DENETİMİ

Hendek genelindeki tüm market ve mağazalarda gerçekleştirilen kontrollerde, reyonlardaki ürünlerin etiketli olup olmadığı ve reyonda bulunan ürün fiyatının kasadakiyle uyuşup uyuşmadığına dikkat ediliyor. Hendek genelinde denetimlerini düzenli aralıklarla sürdüren zabıta ekiplerinin uygulamalarla vatandaşların yaptıkları alışverişlerde olası mağduriyetlerin önüne geçiliyor. Hem vatandaştan gelen şikayetleri değerlendiren hem de rutin kontrolleri yapan zabıta ekipleri herhangi bir mağduriyet yaşanmaması denetimlerin daha da sıkılaştırılacağını belirtti.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü: “ Belediyemizce rutin olarak gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizde etiketleri tek tek inceleyen ekiplerimiz gerek gördüğü noktalarda uyarılar yapıyor, cezai müeyyideleri uyguluyorlar. Bu noktada alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa vatandaşlarımızın bu konuda tüm talep ve şikâyetlerini Belediyemizin 444 54 03 numaralı çağrı merkezi üzerinden iletebilir. Gayemiz hem esnafımızın, hem de vatandaşlarımızın haklarını gözeterek satıcı ve tüketici arasındaki dengeyi korumak. Bu anlamda Belediye olarak tüm çalışanlarımızla titizlikle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bundan sonraki süreçte de gayretle, sevgiyle, samimiyetle gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (1)
Nuri 4 yıl önce
en büyük stokları sizin yandaşlarınız yapıyor, körmüsünüz, akparti yandaşlari hükümetle birlikte fındığı özel söktörde stoklayıp, yüzbinlerce fındık dan geçinen vatandaşı hiçe sayıyor. çifci fındığı değer decek diye beklesin dursun, siz market denetleye durun. hey gidi hey hammadelerimize değer etirmedikçe ülke ileriye gidemez...
16
parçalı bulutlu