Belediye Başkanları Hendekteydi

Moldova Cumhuriyeti - Gök Oğuz Yeri Özerk Bölgesi Belediye Başkanları, Uluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) eğitim programı kapsamında Hendek Belediyesi’ni ziyaret ederek, bütçe yönetiminden entegre tesislere, spor tesislerinden rekreasyon projelerine kadar bir çok konudaki bilgi aldı.

Hendek Haber 06.01.2014, 14:43 06.01.2014, 16:43
Belediye Başkanları Hendekteydi
Başkanlar Hendekteydi

Belediyecilik dersi-1

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde düzenlenen eğitim programı kapsamında Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Belediye Başkanlarından oluşan 20 kişilik heyet Hendek’e geldi.

Hendek Gençlik Merkezi

Gökoğuz Yeri Komrat Şehri Belediye Başkanı Nikolay Dudoglu başkanlığındaki konuk heyet, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin de katıldığı toplantıda örnek projeleri inceleyerek mali yapıdan kentsel dönüşüme, sosyal belediyecilikten afet yönetimine kadar birçok konuda bilgi sahibi oldu. Hendek Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgi alan konuk heyet, daha sonra kentte kısa bir gezinti yaptı.

Hendek Uludere Rekreasyon

Öte yandan heyette yer alan Moldova Cumhuriyeti Gök Oğuz Yeri Özerk Bölgesi Komrat Belediye Başkanı Nikolay Dudoğlu, Hendek Belediyesi ile Komrat Belediyesi’nin kardeş olduğunu, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin kendilerine her zaman destek olduğunu belirterek teşekkür etti. Belediye Başkanı Ali İnci’de Hendek’in geniş bir coğrafya olduğunu ifade ederek ikili ilişkileri her alanda geliştireceklerini söyledi.

Özellikle Türkiye’de ilklerden olan Bayraktepe Tesisleri, İslam Dünyası’nın en büyük kubbeli camilerinden olan Rasimpaşa Merkez Camii, Uludere Rekreasyon Projesi, Hendek Gençlik Merkezi hakkında bilgi veren Başkan İnci, tesislerin şehrin kimliğine katkı sağlamasının öneminin altını çizdi. Hendek Belediyesi’ne ait olan beton santrali,kilitli parke fabrikası, taş kırma eve eleme tesisi, mobilya atölyesini de gezdirerek bilgi veren Başkan İnci, belediyelerin israf etmeden daha fazla hizmet etmenin gayretinde olmalarına dikkat çekti.

Moldova Cumhuriyeti - Gök Oğuz Yeri Özerk Bölgesi Belediye Başkanları, Hendek Belediyesi’ne misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu