Başkan Hendekspor yönetimi ve futbolcularıyla bir araya geldi

Hendekspor’un toplantısında konuşan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü “En büyük hedefimiz “Hendekpsor altyapı tesislerini oluşturmak ”dedi.

Hendek Haber 04.01.2018, 14:20
Başkan Hendekspor yönetimi ve futbolcularıyla bir araya geldi

Altyapı tesisi geliyor

YEŞİL ALAN SOSYAL TOPLUM

Başkan Püsküllü, merkezde bulunan Atatürk Stadı’nın kesinlikle kalkmayacağını ifade ederek yine merkezde bulunan spor salonun da yenilenmesi için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Hendekspor yönetimi ve sporcular Bayraktepe Tesisleri’nde basın mensuplarıyla buluştular. Ligin ilk yarısının değerlendirildiği toplantıda ikinci yarı için hedeflerini anlatan Hendekspor yönetimi basın mensuplarının sorularını cevapladılar.

Hedef şampiyonluk

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hendekspor Kulüp Başkanı Zafer Çakmak, “Hendekspor 2017-2018 yılının ikinci yarısına başlıyor. Birinci yarıda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, hepiniz çok özverili çalışmalar yaptınız. Geldiğimiz noktada Süper Lig A Grubu üçüncü sıradayız. Aksilikler oldu, beklemediğimiz şeyler oldu. Hepsi sporun içerisinde olağan şeyler. Buraya kadar siz getirdiniz, hocalarınız getirdi. Biliyorsunuz sezon başı Basri hocamla başladık, İmdat hocamla devam ettik. Teknik heyet ve Yönetim Kurulu olarak birçok noktada çalışmalar yaptık.  Hendekspor’un kurumsallaşması için elimizden gelen her şeyi yaptık. Umarım bunu da sezon sonunda istediğimiz başarıyı yakalayarak tamamlamış olacağız.  Biz iyi bir ekip olma yolunda çok aşama kaydettik. Biz derken de bütün kademeyi kastediyorum; Malzemeci Mustafa abiden,  Belediye Başkanımıza kadar herkes elinden geleni yaptı. İyi anlarımız oldu kötü anlarımız oldu bunların hepsini tolere etmeye çalıştık. Umarım bundan sonrası çok daha iyi olur, ikinci yarıda çok güzel müsabakalar oynarız. İkinci yarıya başlarken takımımızda ayrılmak istediğimiz 7 arkadaşımız vardı, kendileriyle tek tek konuştuk ve ayrıldık hepsine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 4 yeni arkadaşımız katıldı, görüştüğümüz başka arkadaşlar da var. Hedefimiz belli, inşallah bu hedef doğrultusunda kalıcı duruma geçmek istiyoruz. Umarım ikinci yarı kazasız belasız sakatlık olmadan istediğimiz herşeyin gönlümüzce olduğu emeklerimizin boşa çıkmadığı bir ikinci yarı olur. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar, başarılar diliyorum.”dedi.

İyi futbol, centilmen sporcu

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 2017 Ağustos ayından başlayıp bugüne kadar gelen süreci değerlendirdiği konuşmasında “2017 Ağustos ayında görevi Zafer beye sunduk,  sağolsun kendisi de kabul etti ve biz kendisine yönetimde olacağımızı da söyledik. Bunu ilk söylediğimizde olmaz denildi. Bizde belediye başkanı olarak değil Yeşilyurt Ltd. Şti sahibi yönetimde olacağımızı ve başarısı içinde elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizi söyledik. Bu işe ilk başladığımızda elimizde 6 arkadaşımız kalmıştı, biraz gecikmiştik. Hendek’te ‘Hendekspor kapanıyor mu? Ne oluyor? Belediye neden sahip çıkmıyor?” denildi. Biz o zaman şunu fark ettik ki Hendekspor tamamıyla belediyesiyle anılan, Hendekspor=Hendek Belediyesi olarak görülen bir takımdı. Biz olayı gördükten sonra arkadaşlarla hızlı bir şekilde toplantımızı yaptık ve Zafer beyden bu kulübün başkanlığını yapmasını istedik. Neden Zafer Bey çünkü kendisi yıllarca aktif sporun içerisinde yer alan ve çevresi de bu işi bilen insanlardan oluşan bir arkadaşımız. Yönetim oluştu, hızlı bir şekilde toplantımızı yaptık. 6 sporcumuz vardı, kadromuzun genellikle Hendekli gençlerden oluşmasını istedik. Hendekli gençlerimizi aldıktan sonra eksik olan kadromuzu da dışardan tamamladık. İlk çalışmada şunu söyledik; bizim için şampiyonluk, gruplar, her maç play off havasında değil bu futbol amatör lig de olduğunu unutmayacak. Biz profesyonel değiliz, her gittiğimiz deplasman da ve Hendek’e her gelen takıma Hendek’i güzel tanıtmalarını istedik. Bundan dolayı da arkadaşlara teşekkür ediyorum, hiçbir maçımızda olay çıkmadı. Hakeme karşı bir olumsuzluk olmadı adrenalin tamamen yükseldiği futbolda bunun olmaması çok zordur. Futbolda üç sonuç vardır: galibiyet, mağlubiyet ve beraberlik…Biz bu üç durumda da duruşumuzu bozmadık. Bunu Karasu maçında gösterdik, yenilmemize rağmen yapmış olduğunuz centilmenlik Sakarya’da konuşulan ender olaylardan biridir. Biz istiyoruz ki futbol sadece spor olarak değil centilmenliğiyle de anılsın, dürüstlüğüyle anılsın, seyirci kapasitesi ile anılsın. Bunu hep birlikte sağlayacağız. İlk dönem ayrılan arkadaşlarımız oldu, kendilerine teşekkür ediyoruz. Para politikamızda, maaş ve prim ödemede bugüne kadar bir aksaklık yapmadık, bundan sonra da olmayacak inşallah. İlk dönem Hendekspor’a gelmekte tereddüt edilirken bugün gelmek için araya aracı koyan arkadaşlarımız var. Bu arada ben transfer komitemize de teşekkür etmek istiyorum. Kendileri son derece titiz çalışmalar yaparak doğru tercihlerde bulundular. Bizim için futbolcunun sadece iyi oynaması yeterli değil, aynı zamanda ahlaklı ve dürüst olması da önemli. İnşallah ikinci yarıda da herhangi bir sakatlık olmadan güzel bir sezon yaşarız, bu işe ilk başlarken koyduğumuz hedeften çok daha iyi bir noktadayız. İlk sezonu birinci de bitirebilirdik ama yaşadığımız sakatlıklar ve takımımızın yeni oluşu gibi nedenlerle bu şekilde tamamladık, ben ikinci yarının çok daha iyi olacağına inanıyorum. “diye konuştu.

Spor birinci önceliğimiz

Başkan Püsküllü sözlerine şöyle devam etti: Biz Hendekspor’u Hendek’in bir A takımı haline getirmek istiyoruz, diğer takımları da Hendekspor’u destekleyen, sporcu veren takım haline getirmek istiyoruz. Bu nasıl olacak, bu ligden çıkmamız gerekiyor, amatör lige hatta ondan sonra belki 3. Lig’de olmamız gerekiyor. Bu arada diğer spor kulüplerimizi asla bırakmıyoruz. Belediye olarak hepsine ekonomik destek veriyoruz. Sürekli irtibat halindeyiz, biz sporu önemsiyoruz. Zannediyorum şu anda nüfusla orantılandığında lisanslı sporcu sayısı en üst düzeyde olan ilçelerden biriyiz. Salon sporlarında çok iyiyiz, güreş, karate, tekvando, muay thai de çok sayıda sporcumuz ve şampiyonlarımız var. Gittikleri her yerden madalya ile dönüyorlar. Hendek’i başarıyla temsil ederek gösüğümüzü kabartan tüm sporcularımıza hocalarımıza teşekkür ediyorum”

Alt yapı tesisleri geliyor

Hedefimiz tamamen alt yapı diyen Başkan Püsküllü, “Şu anda 140-150 tane alt yapı da sporcumuz var. Biz çocuklarımızın spor yapmasını istiyoruz, spor çocuklara özgüven veriyor. Belediye hizmetlerimizden sonra birinci önceliğimiz spor. Alt yapı tesislerimizi yaparak altyapıda en az 350-400 sporcu barındırmak istiyoruz. İnşallah “Hendekspor Alt Yapı Tesisleri’ne Hoşgeldiniz” yazan tesisimize en kısa zamanda kavuşacağız.”dedi. Toplantı sonunda Hendekspor Yönetimi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı