Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

106. Dikmen Yayla Şenliği sona erdi

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dikmen Yayla Şenlikleri’nin 106.sı düzenlendi. Şenlikler 21 Haziran Cumartesi ile 22 Haziran Pazar günleri geçekleşti.

106. Dikmen Yayla Şenliği sona erdi
Dikmen Yayla Şenlikleri ara ara soğuyan havaya rağmen oldukça renkli ve hareketli geçti. Cumartesi günü Dikmen Mahallesi’nde cenaze olması nedeniyle gün içerisinde saat 17.00’a kadar müzik ve horona yer verilmedi. Vatandaşlar bunun yerine toplu sohbetleri ve Dikmen Yaylasın’ı dolaşmayı tercih ettiler. Oyunlar ve müzik akşam 17.00’dan sonra başladı.

Şenlikler Pazar günü yöresel kıyafetlerle oynanan oyunlarla devam etti. Yöresel sanatçılar performanslarıyla şenliğe renkli bir hava kazandırdılar.

Köylerin mahalle olmasından sonra Dikmen, bu sene yayla şenliğine ilk kez mahalle olarak ev sahipliği yapmış oldu. Şenlikler’de herhangi bir olumsuzluğun meydana gelmemesi için çok sayıda jandarma şenlik alanının içinde ve dışında devriye görevi yaptı.

Şenliklerde Hendek Belediye Başkan ı Ali İnci bir konuşma yaparak şenlikliğin hayırlara vesile olmasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hendekliler Dikmen Yayla Şenliği’nde hem temiz havanın tadını çıkardı hem de horonla haftanın stresini attı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER