Sakarya Meclisinde Babaoğlu Muhalefete yüklendi

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP Grubu adına konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, önemli mesajlar verdi. İşte Babaoğlu’nun o sözleri;

Hendek Siyaset 10.03.2020, 16:30
Sakarya Meclisinde Babaoğlu Muhalefete yüklendi

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP Grubu adına konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, önemli mesajlar verdi. İşte Babaoğlu’nun o sözleri;

HASSAS SÜREÇ

Ülkemiz çok hassas bir süreçten geçiyor. İç ve dış politikada uygulanan olumlu adımlar, sonrasında sınır ihlalleri, sınır tehditleriyle ilgili yapılan çalışmaları takdirle karşıladığımızı, ülkemizin bununla ilgili uygulamış olduğu, özellikle son dönemde Cumhurbaşkanımız ile ekibini dış politikada Rusya ile gelmiş oldukları hassas süreci yöneterek, bu işi ülkemizin lehine çevirecek adımlar atmasını da burada bir kez daha takdirle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum.

ŞEHİTLERİMİZ

Tabi bu süreç içerisinde şehitlerimiz oldu, hepimiz üzüldük, içimiz kan ağlıyor. Ancak bu ülkenin sınırlarının tespit edilmesinde verilen mücadele göz önünde bulundurulursa atalarımız, dedelerimiz seve seve bu ülke için canlarını verdikleri düşünüldüğünde, coğrafi koşulların düşünülmesi halinde bundan sonrada hiçbir zaman tehditlerden yılmayacağımızı ve bu tehditlerinde bitmeyeceği bilinciyle şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz.

KINIYORUZ

Geçmiş olduğumuz bu hassas süreçte Cumhurbaşkanlığı makamının korunması ve dış politikada ülkemizde birlik ve beraberliğin en üst seviyede olması gerektiği bir anda, tamda Rusya ile yapılacak görüşmenin bir gün öncesinde Sayın Cumhurbaşkanımıza hiç uygun olmayan bir lisan ile yapılan hakareti şahsım ve MHP Grubu adına şiddetle kınıyorum. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in ifade ettiği gibi, ülkemizin, devletimizin ve milletimizin sonuna kadar yanındayız.

Yorumlar (1)
Serkan 11 ay önce
Cumhurbaşkanımızın üslubuna hiçbir sorun görmüyor musunuz Sayın Babaoğlu?
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
12°
açık