Partinin Hendek Başkan Yardımcısı , partisinden istifa etti…

İlçemiz Esnaflarından, İyi Parti Hendek İlçe Başkan Yardımcısı Sinan Kartal, sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Hendek Siyaset 06.04.2021, 18:38 07.04.2021, 12:53
Partinin Hendek Başkan Yardımcısı , partisinden istifa etti…
© HENDEK HABER

İlçemiz Esnaflarından, İyi Parti Hendek İlçe Başkan Yardımcısı Sinan Kartal, sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile  partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

Açıklaması Şu şekildedir ;

"Hayatımda hiçbir zaman menfaate dayalı bir ilişkim, arkadaşlığım, ticaretim olmadan uzun yıllardır esnaflık yapan bir T.C. vatandaşıyım. Kendime asla ama toplumun ve ülkemin menfaatlerini her zaman ön planda tutmak olmazsa olmazım olmuştur. Bu da zaten herkes tarafından bilinmekte ve görülmektedir. Yanlışa ve haksızlıklara karşı tepkisini anında ortaya koyan bir kişiliğimin yanı sıra mücadelesini de inandığım yolda tek başıma da olsa veren bir vatanseverim.

Bugüne kadarda asla hiçbir siyasi partiden en ufak bir beklentim olmadığı gibi makam, mevki, koltuk vs. hesabımda olmamıştır. Mesleğimle alakalı en güzel, en iyi mevkiye zaten ulaşmış kariyer kaygısı olmayan, sanatını yurtiçinde ve uluslar arasında ülkem adına en başarılı şekilde icra etmiş ve etmekte olan  milli ve tescilli bir esnafım. Faydalı olacağına  kendim gibi yanlışa, haksızlığa ülkem adına o an makam mevki koltuk düşünmeden hareketle yola çıkıldığı inancıyla Hendek İYİ Parti İlçe teşkilatının kurucu üyelerinden ve şu anda da İlçe Başkanlığı Yardımcılığından istifa ettiğimi duyurmak istiyorum.
Gerekçem şudur; Ülkemizin geldiği noktada herzaman olduğu gibi klişeleşmiş cümlelerin dışında gerektiği şekilde etkili ve yaptırımı olamayan, adeta basireti bağlanmış bir muhalefet olarak son yapılan ve iktidarın değirmenine su taşıyan talihsiz açıklamaları üslubun dahi hoş olmadığı ithamları bu ülke için mücadele vermiş Cumhuriyet değerlerimize her zaman sahip çıkmış ve şu günlerde en önemli konularda yeterli tepkiyi veremeyen muhalefete karşı ki tüm T.C: vatandaşlarının  hep birlikte vermesi gereken ve anayasal hakkımız olan tepkiyi emekli amirallerin  amacı T.C.'ye Cumhuriyet değerlerimize ve ülkemizin menfaatlerinin korunması sahip çıkılması ve dokunulmazlığı vurgusunu hangi akılla darbecilik olarak algılamaları şaşırtıcı olduğu kadarda hayal kırıklığı yaratmıştır. Böylesi bir durumda mensubu olduğum partide asla hizmet edemeyeceğimi, katılmam mümkün olmayan bir düşünceyle yola devam edemeyeceğimi belirtmek isterim. Herkese saygılar, sevgiler."

 

Yorumlar (6)
Osman 7 ay önce
İyi yapmış kaç kişiyi bu iyi parti habersiz üye yapıyordu durmak yakışmaz idi öyle partide
Parti Mağduru 7 ay önce
Yıllar önce akp'ye üye yapılmışım haberim yok, 2 sene önceki yerel seçimler zamanında e-devlet üzerinden bu tarz bilgileri sorgulayıp üyelik sonlandırma işlemi yapıldığı bilgisini alınca kontrol edeyim dedim. İş bu yahiç alakam olmadığı halde 2008 yılında akp'ye üye yapıldığımı gördüm. Dediğiniz habersiz üye kaydetmeler yanlış.
Av isa cerav 7 ay önce
Düşüncelerine katılıyorum
Stkşbxımbşcm 4 ay önce
Madem istifa edecektin niye partiye üye oldun niye başkan oldun bu ankattıkların o zamanda yokmuydu sen partinin genel başkanından dahamı iyi siyasetcisin dahamı iyi politikacısın şimdi sen bu açıklamayu iş olsun dostlar alışverişte görsün dimi sen istifa ettinde ortam düzeldimi neden davanızı bir başka dava uğruna satarsınız anlamadım sen istifa edince partimi bitti
Zekeriya incimek 7 ay önce
Sana bu güzel hareketinden dolayı teşekkür ediyorum.dilerim herkes senin gibi duyarlı milliyetci ve vatancı olur.
Zafer kaya 4 ay önce
Hayırlı olsun saygı duymak lazım
15
az bulutlu