banner194

Hendek'te yapılan suç duyurularına yanıt geldi

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanı Reyhan Azak Meydana gelen suç duyuruları nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Hendek'te yapılan suç duyurularına yanıt geldi
 CHP İLÇE BAŞKANI REYHAN AZAK’ın BASIN BÜLTENİ :

29 Ocak 2016 Cuma günü Kaymakamlık, Belediye ve IHH sivil toplum kuruluşunun, Hendekli her kesimden vatandaşlarımızın katkılarıyla Suriye’deki Türkmenler için toplanan yardımın yollandığı bir dayanışma gününde,  Hendek AKP yönetimi, Belediye başkanı ve halen gergin siyasetten rant sağlamaya - öne çıkmaya – adını unutturmamaya çalışan eski vekilin önderliğinde, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle, CHP Genel Başkanı Kemal KILICDAROĞLU hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak, siyasi linç kampanyasına ortak olmuşlardır.
 
Cumhurbaşkanı’nın bile aynı nedenle ilgili suç duyurusunu, Ankara savcılığı reddettiği ortadayken  birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olduğu bu günlerde Hendek’te ortamı geren siyasi demeçlerle gündemde kalmaya çalışmak, Cumhurbaşkanı makamına şirin görünme çabasından başka bir şey değildir.
 
Genel başkanımız, Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’nun defalarca belirttiği gibi Anayasanın belirlediği kanunlar çerçevesinde tarafsız davrandığı sürece Cumhurbaşkanı makamı ile hiçbir CHP’linin sorunu yoktur.
TBMM kürsüsünden yaptığı yemine sadık kalması bütün vatandaşlarımızın beklentisidir.
 
Emperyalist güçlerin, Kuzey Afrika’da ve Ortadoğuda birçok ülkeyi kan gölüne çevirip,  kardeş kavgasını körüklediği hepimizin bildiği bir gerçektir.


Ülkemizde  terör örgütünün yaratmak istediği, bölücü-kaos ortamına göz yumarak sebep olanlar,  bu günkü iktidarın yöneticilerdir.


Her gün gelen Şehit haberleri bizleri üzerken, 1980 yılı öncesinde, Türkiye’deki gençlerin ölümleri hafızalarımızda dururken, toplumumuzu daha fazla kutuplara ayırmaya çalışmanın anlamı yoktur.


CHP Hendek ilçe örgütü olarak,  çatışarak değil uzlaşarak sorunların çözümü için her türlü katkıyı vereceğimizi belirtiriz.


İlçemizdeki huzur ortamının siyasi çıkarlar için bozulmasına izin vermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.
CHP İlçe Başkanı Reyhan AZAK
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
ozgur@
ozgur@ - 4 yıl Önce

parlementer rejimi bekleme odasına aldık. anayasayı tanımıyoruz diyenler kimdi? asıl şikayet edilmesi gerekenler, anayasa ihlali yaparak, 17-25 aralıkta, sivil darbe yapanlardır. kılıçdaroğlu; nazik davranmış ve bozuntusu demiş! aslında recep tayyip erdoğan'ın söylem ve eylemleri anayasal suçtur. tamda bir diktatörün yapabileceği davranışdır.

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

sakarya ili ve tüm ilçelerinde uygulanan ve chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunma eyleminin tamamen akp kaynaklı organize bir hareket olduğu ve bir merkezden planlanarak eş zamanlı olarak tüm sakaryada uygulandığı ortaya çıktı. böylece, iki gün önce sakarya ve hendek adliyelerinin merdivenlerinde boy gösterip poz veren kişilerin de kendi özgür iradesi ile ve bireysel olarak dilekçe yazıp savcılığa müracaat etmediği ortaya çıktı. bu kapsamda chp il ve ilçe başkanlarınca, kamuoyuna yapılan açıklamalar ile; iktidar ile organik bağ içerisinde bulunanların bu oyunu kamuoyuna net bir şekilde açıklanmış ve hak ettikleri yanıt da verilmiştir. zaten sakarya ve hendek halkı, o adliye önlerinde çektirilen fotoğraflarda yer alan kişileri gördüğünde gerekli notunu verdi. şimdi halk, çarşıda pazarda ne diyor biliyor musunuz? dinime küfreden, kendi müslüman olsa!”i̇steyen üzerine alır.! i̇şte, bundan daha güzel kıssadan hisse olamaz. başka söze ne hacet

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

çok samimi iseniz esas bunlar hakkında suç duyurusunda bulunun.halkın ve haklının yanında yer almayıp, güçlünün yanında yer alanların, mazlumun değil zalimin hakkını koruyanların, sessiz çoğunluğun değil iktidarın gücünü elinde bulunduranların hiç kimse hakkında suç duyurusunda bulunma hakkı yoktur haddi de. hele bir de atatürke ayyaş”, vatandaşa ananı al da git”, şehidimizin babasına karakteri bozuk”, şehidimize kelle”, bebek katili terörist başına sayın” ve yine vatandaşımıza artislik yapma” ve i̇srail dölü” diyenler ile 17-25 aralık dosyalarında, haklarında yolsuzluk ve rüşvet iddiası bulunan bakanlar hakkında suç duyurusunda bulunmayanların suç duyurusunda bulunmaya hiç mi hiç hakları yoktur. sonuç olarak, bir merkezden planlı bu organize hareketlerinde; her şey de olduğu gibi yine yüzlerine gözlerine bulaştırdılar ve utanılacak hale düştüler!

SIRADAKİ HABER