Hendek'te Cuma Sonrası dergi gerginliği

Hendek Gençlik ve Düşünce Derneği Dün Cuma sonrası geçmiş siyasi olaylardan derlenen bir dergiyi dağıtmak istedikleri esnada yaşamış oldukları diğer siyasi partiler ve kişiler nedeniyle bir basın açıklamasında bulundu, açıklama aşağıda yer almaktadır.

Siyaset 30.05.2015, 13:11 30.05.2015, 13:18
Hendek'te Cuma Sonrası dergi gerginliği

"Hendek Gençlik ve Düşünce Derneği tarafından Hendek merkezinde Cuma günü "ESKİ TÜRKİYE" derginsinin dağıtımı sırasında CHP ve MHP ‘liler , gençlere müdahale edip dağıtımı engellemeye çalıştılar."

"Dağıtımı engellemek isteyenler arasında CHP’nin milletvekili adayı Ayhan Bal’ın da bulunduğu bir grup CHP ve MHP taraftarı dergileri dağıtım yapan gençlerden alarak yırtıp attılar. " 


"Esnaf ve vatandaşlara dağıtılan Eski Türkiye dergisi 90 lı yıllardaki Siyasi istikrarsızlık, iflas eden sosyal devlet, tırmanan terör ve kaos darbeleri,  faili meçhul cinayetler ve ekonomik krizleri konu alan o dönemki gazetelerin manşetleri ve köşe yazılarını içeriyor." 




"Gençlik ve Düşünce Derneği üyesi gençler dergiyi Hendeğin her yerine dağıtacaklarını ve eski Türkiye’yi Hendek halkına hatırlatacaklarını söylediler. Dağıtım sırasında CHP Milletvekili Adayının hakaret ettiğini söyleyen gençler ,” siyasi değiliz geçmişimize bakıp geleceğimizi tayin edeceğiz. Bu dağıtılan dergilerde hiçbir ekleme yoktur. Dergi içeriğinde o dönemlerdeki büyük gazetelerin manşetleri ve meşhur köşe yazarlarının yazıları derlenip dergi yapılmıştır. Bu dergiyi dağıtmadaki amacımız; o dönemleri bilmeyenlere öğretmek, unutanlara ise hatırlatmaktır. "olduğunu dile getirdiler.


Olaylar yatıştıktan sonra gençlik platformu üyeleri Hendek’in başka mahallelerinde dergi dağıtımına devam ettiler.  





Hendek Gençlik ve Düşünce Derneği 

Yorumlar (3)
turan 6 yıl önce
ne olur ...camilerimizi rahat bırakın. kötü emellerinize alet etmeyin .vatandaş camiye rahat girip ve huzurlu bir şekilde çıksın farkında mısınız insanlar camiden uzaklaştılar bu vebale girmeyin.
7
süleyman 6 yıl önce
i̇nşAllah bu hafta cuma günüde dergilerinizi dağıtırsınız.
Dobra Dobra 6 yıl önce
bu günden ve yarınlardan ümidini kesenlerin geçmişi gündeme getirerek kamu oyu nazarında uğradıkları itibarsızlığı ve prestij kaybına engel olma faaliyetleridir bu faaliyetler. bu gençlerin kim ve kimler tarafından finanse edildikleri belli zaten. bunun için kahin olmaya gerek yok. seçim meydanlarında "biz gidersek, istikrarsızlık gelir" diyenlerin hendek ve sakarya uzantılarıdır bunu yapanlar. işin acı tarafı bunu yaparken de camilerimizi kullanmaktan çekinmemeleri. Allah'ın adını ve mukaddes dinimizi siyasi çıkarları için kullananlara halkımız, 7 haziranda hak ettikleri cevabı verecektir.bundan kuşkunuz olmasın. gençler, iktidar ve yandaşlarının tahriklerine asla kapılmadan demokratik mücadelenizi sonuna kadar verin. göreceksiniz Allah, adını siyasete alet edenlere değil, dürüst ve mertçe mücadele edenlere yardım edecektir.
13
hafif yağmur
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı