Hendek kampını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı

Cumhur ittifakı AK Parti Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal SOFU olağanüstü durumlarda, her branştan sağlık personelinin gönüllü olarak görev aldığı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri)’nin Salmandede’de ki kampını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.  

Hendek Siyaset 17.02.2019, 21:37 17.02.2019, 21:50
Hendek kampını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı


Afet ve olağandışı durumlara karşı özel eğitim ve donanıma sahip olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’nin uygulamalı eğitimlerini yerinde inceleyen SOFU ‘’Ülkemizin her an deprem gibi doğal afetlerle karşı karşıya olduğu bir gerçektir. Bölgemizde bilindiği üzere 17 Ağustos gibi sonuçları ciddi ve ağır olan bir deprem geçirmiştir. Dolayısıyla ülkemizin her an ihtiyaç duyabileceği profesyonel ekiplere ihtiyacı var. Bu akşam burada bizlerde UMKE’nin özverili çalışmalarına tanıklık ediyoruz.’’

Uygulamalı eğitimi dikkatle takip eden SOFU, UMKE gönüllülerinden olası afetler de sivil bireylerin ne yapmaları gerektiği hakkında teknik bilgiler aldı. ‘’Öncelikli temennimiz vatandaşımızın bu tür afetlerle karşı karşıya kalmamasıdır. Fakat gerçeklerden de hiçbir zaman kaçamayız. Yaşanabilecek afet ve olağandışı tüm durumlara karşı ekiplerimizin hazır olması için gönüllü arkadaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalışacağız.’’ dedi. 
 

Yorumlar (1)
Metin 3 yıl önce
siyaseten ziyaretler unke akıllarınamı gelirdi, renk olsun , iş olsun diye yapılan ziyaretler
17
parçalı az bulutlu