Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu Parti Değiştirdi

Hendek Belediye Başkanı Seçilen ve uzun süredir parti değiştirme süreci ile ilgili dedikoduların yaşandığı Turgut Babaoğlu partisini değiştirdiğini resmen açıkladı.

Hendek Siyaset 09.01.2020, 13:49 10.01.2020, 02:44
Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu Parti Değiştirdi

BABAOĞLU YENİDEN MHP’DE

BU BULUŞMA HENDEK İÇİN MİLAT OLACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, beklendiği gibi MHP’ye döndü.  Bahçeli Babaoğlu’na yakasındaki kendi MHP rozetini takarken, görevinde başarılar diledi.  Süreçle ilgili konuşan Babaoğlu ise, “Bu buluşma, Hendek için yeni bir başlangıcında miladı olacaktır. Hendek meclisi artık Cumhur İttifakının tam gücüyle hızlı kararlar alacaktır” dedi

KENDİ ROZETİNİ TAKTI

Uzun zamandır MHP’ye döneceği dillendirilen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu son kararını verdi.  Babaoğlu Ankara’ya giderek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. MHP Genel Merkezinde gerçekleşen buluşmada MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar,  İl yönetimi, İlçe Başkanları, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ve Hendek Belediyesi meclis üyeleri yer aldı.  Bahçeli Babaoğlu’na kendi yakasında bulunan MHP rozetini takarken, MHP belediyeciliğinin farkını göstermesini istedi ve başarılar diledi. Babaoğlu geçiş süreciyle ilgili olarak toplantı ve görüşmeler sonrasında bir bildiri yayınladı. İşte o açıklama;

HENDEK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Bundan bir yıl önce çok zor bir karar vermek zorunda kalarak MHP ile yol ayrımına geldim.  Cumhur İttifakının adayının açıklanmasının ardından, “Sen Bizim Turgut’sun bizi bırakma” diyenlerle birlikte Hendek’in ortak adayı olarak 23 Ocak 2019 günü BBP saflarına katılarak seçimlere girdim. Çok şükür Hendek halkının teveccühü ile beklediğimiz gibi sandıktan zaferle ayrıldık. Göreve geldiğimiz günden bu yana Hendek halkıyla aramızda oluşan gönül bağı ve sevgi güçlenerek büyürken her zaman verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmek, bize güvenenleri mahcup etmemek için mücadele ettik. Hendek halkının gücüyle daha çok hizmet edip, vizyonumuzu ortaya koymak, Hendek’in geleceğini inşa edip vatandaşlarımızın yaşam kalitesini ve standartlarını en üst seviyeye taşımayı görev edindik.

MECLİS DAĞILIMINA VURGU YAPTI

31 Mart günü sandıktan çıkan sonuçlara göre halkımız AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakına 15, BBP’ye ise 10 meclis üyeliğini layık gördü. Halkımızın teveccühleriyle oluşan meclis dağılımında sayımızın yetersiz kalmamızın elbette bazı sıkıntıları oldu. AK Parti ve MHP’den oluşan encümen, yine kritik kararların alındığı 3 ayrı komisyonda BBP’nin üyesi sayısı 1 olurken, AK Parti ve MHP’nin üye sayısının 2 olması; uyumlu bir meclis olmamıza rağmen tıkanmalara neden olmaktadır. Milletimize söz verdiğimiz projeleri ve istediğimiz adımları atmakta zaman kaybı yaşadık. Örneğin kurduğumuz heyetlerde ya da belediyemizin temsil edileceği platformlarda BBP’li meclis üyesi sayısı 1’de kalırken AK Parti 2, MHP 2 olarak temsilci çıkarmaktadır. Yada bizim meclis üyelerimiz hiç yer alamamaktadır.

CUMHURUN GÜCÜYLE GÜÇLÜ HİZMET

Elbette hizmetin bahanesi olmaz. Her şartta milletimize daha iyi hizmet edip, daha güzel eserler kazandırmak çok çalışacağız. Hendeklinin bize olan güveni ve yaptığımız istişareler sonrasında yarım kalan bir hikâyeyi tamamlamak için MHP ile yoluma devam etme kararı aldım. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın daveti üzerine, Türk Dünyasının Bilge Lideri MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin tensipleriyle yuvama döndüm. Bu benim için tarihi bir gündür. Kucaklaşma heyecanıyla yeniden Milliyetçi Hareket Partisinin bir mensubu olmaktan büyük şeref ve onur duymaktayım. Bu buluşma, Hendek için yeni bir başlangıcında miladı olacaktır. Hendek meclisi artık Cumhur İttifakının tam gücüyle hızlı kararlar alacaktır. Cumhurun gücü, Hendek için belirlediğimiz, “2020 Yatırım yılı olacak” hedefine süratle erişmemizi sağlayacaktır.

HENDEK DEĞİŞİMİ FARK EDECEK

31 Mart 2019 tarihinde bir değişim yapan Hendek halkı, bu buluşmayla MHP Belediyeciliğinin neler kazandıracağını kısa zamanda fark edecektir. Yok birbirimizden farkımız dediğimiz BBP ile çizgimiz her zaman aynı doğrultuda olmuştur. BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz her zaman biriz, beraberiz.  Hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadığım Cumhurun bir parçası olan BBP’ye vefayla sevgimizi devam ettireceğiz.  Tüm Hendek’in belediye başkanı olarak bana yeniden sevdamla kucaklaşma fırsatı veren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, başta olmak kurmaylarına, il ve ilçe teşkilatlarına sonsuz şükranlarımı sunarım.  Rabbim yardımcımız olsun, Ülkücü Harekete güç versin, vatanımızı, milletimizi korusun.

Yorumlar (27)
Sami Kazın 1 yıl önce
Sana yazıklar olsun haram olsun verdiğimiz oylar
Nermin Gül 1 yıl önce
meclis kararları tek düzen oldu artık ne istersek yapar ne istersek yaptırırız. bbp oldu bitti belliydi hendek de ilçe binasını bile açamayan bir partinin başkanı vardı ne oldu şimdi bbp ilçe başkanıdamı mhp geçecek bukadar. birde bbp , mhp geçti oldumu şimdi ful cumhur ittifakı haydi hasan yine kel hasan
Derya Sütlü 1 yıl önce
Hain vs gibi yakıştırmalar tabi ki boş değildir. Bu bir siyasettir kişilerin şahsiyetlerine hakaret etmek etik olmaz. Fakat yaptığı seçim bence de çok yanlıştır. Akp nin kölesi olmuş, bir partiye gitmesini mi konuşalım , yoksa kendine yapılan haksızlığı bile sineye bu kadar rahat çekip kendine zulm yapanlara dönen biri yarın bi gün bizim (halkın) hakkını nasıl savunacak ? Bunu mu konuşalım . Bilemedim ??
Öğretmen 1 yıl önce
Bizim Turgut " Bizim " olarak kalıp en azından bir dönem bu şekilde başkanlık yapip hizmetini ortaya koymaliydi.Hem adaylik sürecinde kendisine yapılan haksızlık hem de BBP ' nin vefası ortada kalmamaliydi.En nihayetinde halk yine hizmete bakar.Calismaya bakar ve bir sonraki seçimlerde bu adım bir şekilde karşılığını bulur.Hayirlisi olsun ne diyelim.
tuncay oral 1 yıl önce
biz BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNDEN seçime girdiğiniz için size oy verdik
bu parti size aday göstermedi akp anlaştı sizi sattı siz ne yaptınız
Ali Maviş 1 yıl önce
Ya arkadaslar hersey hendek icin dogruda neynkasmhp aday etmedi bunu biliyosunuz bbp kabul etti ve millet inadina oy verdi kaxandi bu neyin kafasi simdi ben yakistiramadim bidahada oy vermem
Felaket 1 yıl önce
İl başkanı özür dilerse dönebilir demişti anlaşılan o ki özür diledi,acaba onun elini değil de ali kemal sofunun elini kaldıran levent bülbül den de özür diledi mi ?
Fahrettin Çamur 1 yıl önce
Milli fabrikanın peşkeş çekildiği bir ilin ilçesinde, Akşenerin korkusuna Akepeye sığınan, "keçilerin otladığı" 12 adayı Yunan'a devredene, Süleymaniyede vatan toprağını terkedene,T.C yı tabeladan kaldırana Milliyetçiliği ayaklar altına alana vagon olan bir zihniyetin Milliyetçilik ile aldatılmasına şahitlik ediyoruz.
Tıpkı; hırsızlık, yalan,talan,adaletsizlikle; elinde Kur'an ile kandırılan bir kitle gibi.
Allah boşuna "düşünesiniz" diye öğüt veriyor olabilir mi?
Bütün bu yaşananlar KIYAM DÖNEMİN de İlahi varlık katının düşünce yoluyla insanları Selekte etmesi programı için yaşatılan mizansenlerdir.
Allah'ın imtihanı böyle devreye girer.
ZANNETMEK aklı melekesi yerinde olan kimseyi kurtarmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
8
hafif yağmur