“Hendek Belediye Başkan Adaylığı”nı açıkladı

Hendek İlçesinde Cumhur İttifakı nedeniye Milliyetçi Hareket Partisinin Önce Aday gösterip ardından İttifak dolayısıyla adaylıktan çektiği Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, bağımsız veya bir parti kanalıyla aday olacağı husunda açıklamada bulundu.

Hendek Siyaset 13.01.2019, 17:55 14.01.2019, 10:37
“Hendek Belediye Başkan Adaylığı”nı açıkladı

"Kıymetli Hemşehrilerim, Dostlarım;

Malumunuz olduğu gibi “31 Mart Yerel Seçimleri”nde Hendek ilçemizden MHP Belediye Başkanı Aday Adayı olmuştum. Partimizin “Cumhur İttifakı” kapsamında yapmış olduğu aday belirleme sürecinde şahsımın adaylığı gerçekleşmemiştir. Ülkemizin bekası için Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin “Cumhur İttifakı” politikalarına verdiği desteği ve özveriyi tüm yüreğimle destekliyorum. Ancak bir Hendekli olarak yıllardır halkımızın benden “Bizim Turgut” duygusuyla beklediği ve vadettiğim hizmetleri yapmak adına ilçemizden “Belediye Başkan Adaylığı”mı açıklıyorum. Adaylığımın şekli ve nasıl olacağı kıymetli arkadaşlarımla yapacağım görüşmeler neticesinde birkaç gün içinde netleşecektir. Hendek halkımız şunu bilmelidir ki: “BİZİM TURGUT” onları yarı yolda bırakmayacaktır.

Kendi davasından bir karış şaşmadan “Hendeğimize Hizmet Etmek” adına bu yola çıkıyorum.

MHP İlçe Teşkilatımıza ve halkımıza bu güne kadar bana vermiş oldukları destekten dolayı en hasbi duygularla teşekkür ediyorum.

Davamla, ilkelerimle ve inandığım değerlerle Hendekli hemşehrilerime verdiğim sözleri gerçekleştirmek adına çıktığım bu yolda Mevla’m mahcup etmesin.

MHP Belediye Başkan Adayı olduğum süreçte dahi bana teveccühte bulunan her kesimden ve siyasi görüşten hemşirelerimizin talepleri de başkanlığa aday olmam yönündeydi. Ben Şehrime ve Halkıma “Ahde vefa imandandır.” düsturuyla sırtımı dönüp gidemem. Sizler de takdir edersiniz ki aldığım bu karar benim için de çok zor olmuştur. Bu kararı verirken öncelikle Hendek halkına ve partime zarar vermeme hususunda kılı kırk yararcasına hassas davrandım. En başta bu yola çıkarken: “Niyet hayır, Akıbet hayır!” demiştim. Rabbim beni bu niyetimden almasın, alıkoymasın."

Hendek Belediyesi Başkan Adayı

Turgut BABAOĞLU

Yorumlar (15)
Salih Alnıak 3 yıl önce
Allah yar ve yardımcınız olsun. İsabet olmuş Onurlu durşunuz yeter. Allah'ın izninle Hendeğimizin oylarınla İnşAllah nasip olacaktır. Hendekli Başkan.
özkaan cömert 3 yıl önce
olması gerekenı yapmıs şimdı akp veya soyle turgutu yemıye calısanlar dusunsun
Şenay ÜNLÜSOY 3 yıl önce
Belki de en hayırlısı bu idi. Biz yanındayız. Her Zaman ????
AB koral 3 yıl önce
Helal başarılar Allah yar yardımcın olsun kardeşim
özcan seyligli 3 yıl önce
Gönülden başarılar dilerim Turgut kardeşim çıktığın yolda cenabı mevlam yalunu açık eylesin ayağına taş dedirtmesin
Beytullah 3 yıl önce
CUMHUR Ittifakını tanımayıp başka bir şekildede adaylığı açıklamak ihanet ihanetim danışmanıdır seni iyi analiz edip adaylığını iptal etmişler sayın Devlet Bahçeli yi tebrik ediyorum.
Osman Kırval 3 yıl önce
Davanı satma turgut kemaliye ye dönmek zorunda kalma sonra.
Sen değil misin 15 gün önce saygı duyarım diyen devlet bekası için bizden nasıl 24 haziranda oy istedi isen şimdide saygı duy ve 31 martta ali başkan için oy iste yoksa sen dava adamı değilsin
Kadir De 3 yıl önce
Genel seçimlerde ittifak yapmak ülkenin bekası içindir yerel seçimlerde partilerin aktif olması mantığa aykırı olmakla beraber siyaset ve partizanlık, görevi vatandaşlara hizmet etmek olan belediye başkanlık makamını kirletmektedir. Buradaki aslolan düşünce parti düşüncesi değil hendek vatandaşlarına hizmet etmektir. tabi siz aradaki ayrımı anlayabilirseniz.
Ki dipnot: Yerel seçimlerde ittifak yapmak koltuk sevdası için vatandaşın çıkarını yok saymaktır.
Samimi hendekli 3 yıl önce
Tabi ki bütün ihtimaller değerlendirilecektir ... şahsi fikrim ..Bağımsız olarak girilsin.. kazanınca da MHP ye geçiş yapılsın ... Bu en doğal hakkı dir MHP nin ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
hafif yağmur
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı