Hendek Ak Parti İlçe Teşkilatına Veryansın Ederek İstifa Etti…

İlçemiz Hendek Ak Parti’de neler oluyor ? Bugün sabah saatlerinde kongre sürecine giren ilçe teşkilatı gençlik kolları başkanı sosyal medya hesabından bir mesaj yazarak istifa ettiğini duyurdu. İstifasının ana nedenini “ilçemizde teşkilat bilinci ve dava bilinci ile örtüşmeyen olumsuz tavırların yaşanması “ olduğunu belirten gençlik kolları başkanının bu açıklaması ak parti gençlik teşkilatında şok etkisi oluşturdu.

Hendek Siyaset 10.07.2020, 18:59 13.07.2020, 11:11
Hendek Ak Parti İlçe Teşkilatına Veryansın Ederek İstifa Etti…
© Hendek Haber

Perşembe günü İl Merkezinden gelen parti yönetimi ile çeşitli mülakatlar yapıldığı, sürdürülen mülakatlar sonrasında ilçe gençlik kolları Fadıl Fide, sürdürülen çalışmalar sonrasında Fide; “teşkilat bilinci ve dava bilinci ile örtüşmeyen olumsuz tavırların yaşanması” nedenini göstererek, ilçe başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Geleceğin, gençlerde olduğu günümüzde, siyasette Z kuşağı olarak adlandırılan ve eski nesil siyaset yerine yeni nesil siyasi anlayış ve hedefler doğrultusunda çalışmalar sürdüren gençlik kolları başkanı ve yönetiminin istifası, İlçe Teşkilatının gençlere önem vermediği kanısını ortaya çıkardı.

Akparti Hendek İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fadıl Fide Sosyal Medya Hesabından yaptığı açıklamada ilçe teşkilatını adeta yerden yere vurdu. Bu istifa sonrasında , İlçe teşkilatının gelecek’te açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu olurken, fidan'ın istifası gençler arasında büyük yer buldu.

Fide İstifasını Şu Şekilde Açıkladı ; “Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan a inanarak başladığım bu dava yolunda Cumhurbaşkanımızın çalışmalarını azmini ve inancını göz önünde bulundurarak. İlçemizde teşkilat bilinci ve dava bilinci ile örtüşmeyen olumsuz tavırların yaşanması ve şahsımın da bu duruma katkı sağlayamıyor olmasından dolayı. Mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum. Hendek Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden istifa ettiğini belirterek”. Bu dava yolunda her daim gece gündüz. Cumhurbaşkanımızın emrinde ve izinde olmaktan onur duyacağımın bilinmesini ister saygılarımı sunarım." dedi

Fide den boşalan koltuğa kimin oturacağı, Gelecek dönemde İlçe Gençlik Kollarına kimin atanacağı, atanan kişinin uyum sağlayıp sağlamayacağı merak konusu oldu.

Yorumlar (4)
Mümin 2 yıl önce
İlçe yönetim kurulu halktan insanlıktan uzak, iş adamlarından oluşuyor, dialoglaır zayıf eğer böyle giderse 2 muhalefet partisi akparti içinden cıkarn 2 muhalefet partisi sonrası 4 muhalefet partisi ile akpartinin kuyusunun kazımını hızlandıracaklar, eski ak parti hendek de yok göstermelik davranışlarla sürdürdükleri siyaset ilerlemiyor, vatandaş sorunları geçiştiriliyor en büyük suçlusu meclis üyeleridir meclis üyeleri çekip gitmiş ve parti anlayışlarını kaybetmişlerdir 3,5 yıllık geriye sayın başlamış bulunmakta eğer yerel yönetimlerde güç kazanmak istiyorlarsa en önce gençler gelir bunu beceremeyen yapamayan siyaseti sürdüremez nokta
Zekerıya Ergın 2 yıl önce
aklı kardesımız su ankı ılce yonetımındekıler ben 8 yıldır onları ılce teskılatına geldıgını bıle gormedım dava boyle olmaz ınsanları kusturmemek lazım ..
Cevat akçay 2 yıl önce
Sen kimsin pardonda ??
Yasin şahin 2 yıl önce
Cevat akçay sen diye yorum yapıyonda kimsin nasıl bir soru . arkadaslar uslubunca yorum yapıyor. Yukardan konuşmuyor.
24
parçalı az bulutlu