banner194
banner194

Geleceğe Umutla Bakabilmelerini Sağlamalıyız

Hendek Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu Dünya Engeliler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Geleceğe Umutla Bakabilmelerini Sağlamalıyız
Günümüzde bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan biri, o ülkenin genelde insanlarına, özelde ise engelli vatandaşlarına yönelik sağladığı eğitim, iş, barınma ve destek hizmetlerinin yaygınlığı ve kalitesidir. Bu nedenle ülkemizin, engelli bireylere ve ailelerine yönelik hizmetlerin niteliğini ve ulaşılabilirliğini arttırması ve engelli bireylerin kendi kendilerine yaşamlarını sürdürebilecekleri, üretken bireyler olmasını sağlayacak olanakları oluşturması, en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır.


Engelli bireylerin farklı özel gereksinimlerinin olması, onların eksik ya da kusurlu olarak kabul edilmesini ve sosyal hayattan soyutlanmış olmasını gerektirmemektedir. Bu sebeple toplumu engelli ve engelsiz bireyler olarak ayrıştırmak bile, bireylerin birbirleriyle kaynaşmasının ve herkesin toplum tarafından eşit olarak kabul edilmesinin önündeki engellerden biridir.


Engelli bireylere dönük fırsat eşitliğini arttırmak için gerçekleştirilecek her türlü uygulama, bu bireylerin toplumsal hizmetlerden ve haklardan eşit bir biçimde faydalanmasını sağlayacaktır. Bu durum, ülke olarak bizi çağdaş toplumlar seviyesine çıkaracak en önemli unsurlardan biri olacaktır. Bu düşünce ve temennilerle, öncelikle HENDEK ilçesinde  ve tüm ülkemizde yaşamakta olan engelli bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler temenni ederim.


AK PARTİ HENDEK İlçe Başkanı
Ali Kemal Sofu

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 22:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

ülkemizin ve toplumumuzun uygar olması, çağdaş bir seviyeye ulaştırılmasını istemeyi ve entel dantel kafalı olmayı istemeyi; gerici, yobaz ve örümcek kafalı olmaya tercih ederim. atatürk resminin kaldırılmasını eleştirdiğim sözlerin ana fikrini anlamamışsın bir kere. ben, o odadaki alelade bir döşeme demirbaş malzemeden bahsetmedim. sözlerimle, türkiye cumhuriyetinin kurucusu büyük önder atatürkün adını anmayanları, onu bir türlü hazmedemeyenleri, uygar ir toplum yerine hilafet özentisi içinde olup; her türlü nimetinden yararlandıkları cumhuriyetimizin temeline dinamit koyanları eleştirdim. varın siz buna çocukluk deyin. ama bu çocukça düşünce, sözde sizin gibi büyük düşünceye” sahip olanların içini de acıtmış besbelli. 1960 ‘lı yıllara gitmene gerek yok. 2015 yılında elin gavuru mars gezegeninde su ararken bu ülkenin cumhurbaşkanının gençlere ölü nasıl yıkanır biliniz” diye tavsiyede bulunması da sizin o büyük düşüncenize (!) çok güzel bir örnektir. dimi...

dobra Dobra
dobra Dobra - 4 yıl Önce

atatürk'e ayyaş diyenlere,
atatürk'e maskara diyen vatan haini iskilipli atıf hocanın adını çorum da hastaneye verenlere,
diyarbakır dağ kapı meydanına vatan haini şeyh sait'in adını verenlere,
o kullardan "andımız"ı kaldıranlara,
anayasadan "türk" adını çıkartmak isteyenlere,
resmi kurumların tabelalarından " t.c" ni̇n kaldirilmasina,
şehi̇tleri̇mi̇ze "kelle" deni̇lmesi̇ne,
türk bayrağina "bez parçasi" di̇yenlere de
atatürk büstleri̇ne karşi çiktiğin kadar karşi çikma mertli̇ği̇ni̇ gösterebi̇lseydi̇n...

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

i̇skilipli atıfın vatana ihanet ettiğini belgeleyen bu bilgiler, istiklal mahkemeleri nin kayıtlarında yer almaktadır. peki senin atatürk tarafından "şapka giymeyen ler idam edilsin" sözleri hangi kayıtlar da yer alıyor? atatürk ve cumhuriyet düşmanlarının sözlerini tekrarlaman seni gülünç duruma düşürüyor. anlaman aydın lıktan, çağdaşlıktan,için tekrar ediyorum. i̇skilipli, halkı kurtuluş hareketine ve devrimlere karşı kışkırttığından, devrim karşıtlığından ve i̇şgal güçleriyle işbirliği yaptığı için yargılanmıştır.anladın mı?dünün ve günümüzün karşı devrimcileri,cumhuriyet ve laikliğe karşı olanlar,atatürk ve devrimlerine karşı olanlar,tüm olaylarda olduğu gibi,atıf hocanın ,kurtuluş savaşına olan karşıtlığnı,i̇şgal ordularıyla işbirliğine gitmesini,mustafa kemal paşaya karşı düşmanlığı nı, görmezden gelmektedirler. i̇skilipli hocanın i̇stiklal mahkemesinde idama mahkum edilmesinin gerekçesini,sadece ve sadece şapka giymemesine ve şapka devrimine olan karşıtlığına bağlamaktadırlar.

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

aydınlıktan, çağdaşlıktan, evrensel bilimden kaçanların, sığınakları ancak karanlıklara sakladıkları yalanlardır. ankara istiklal mahkemesi zabıtlarının280 ve 281 nci sayfalarını bul ve oku.bu mahkemenin karar metninin sonunda şu ifade yer almaktadır: i̇skilipli atıf hoca "şapka devrimi"ni bahane ederek halkı isyan ve irticaya teşvik." kurtuluş savaşı sırasında işgal ordusuna mukavemet edilmemesi." hususundaki bildirilerini ve beyannameleriniyunan uçakları ile anadolu'ya attırması suçlarından idam edilmiştir. cumhuriyet dönemi siyasi tarihini bilmezsin,okumazsın, devletin resmi zabıtlarında yer alan kayıtları incelemezsin sonra kalkıp atatürk'e küfreden ve onu itibarsızlaştırmaya çalışan geri kafalı, yobaz, cumhuriyet düşmanlarının kara propagandasına alet olup işte böyle boyundan büyük laflar edip kendini gülünç ve cahil duruma düşürürsün. böyle yalan ve iftiraya doğruymuş gibi inanacağına Allah'ın sana bağışladığı o beyni kullansaydın. yorumlarını okuyanlar önünde mahçup olmazdın...

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

dimi...(!) bu gün türk milletini, bizden olanlar ve bizden olmayanlar diyerek kutuplaştıran; bi taraf olan bertaraf olur diye baskı kurmaya çalışan kim? çağdaş, uygar ve aydın bir görüşe sahip olmayı dantel kafalılıkla bağdaştıran zihniyetin, bunlara karşı olarak örümcek ve geri kafalılığa neyle bağdaştıracak? yapılan onca hizmet nedir? 2015 yılında onları da yapmasalardı bari. bırak sen hayal aleminde yaşamayı da, bana bu gün ülkemiz de üretilen %100 yerli olan bir tane kol saati markası var mı? senin hizmetten anladığın da budur işte. biz asla atatürk'ün arkasında saklanma cesaretsizliğini göstermedik. biz, her zaman onun ileri, çağdaş ve geleceğimize yön veren düşüncelerinin ışığında yürüdük ve yürümeye de devam edeceğiz. bu gün Allah'ın, kuranın, sevgili peygamberimiz hz. muhammed (s.a.v)in ve i̇slam dininin arkasına saklanıp her türlü kepazeliği yapan ve dindar halkımızın inançlarını istismar edenlerin; bize atatürkün arkasına saklanıyorsunuz deme haddi de hakkı da olamaz.

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

i̇skilipli atıf hoca ile ilgili yazdıkların cehaletini ortaya koyuyor. 1923-1926 yılları arasında üç mahkeme kurulmuştur. bu mahkemelerde, şapka takmadığı için i̇skilipli atıf hoca da dahil tek bir kişiyi bile idam edilmemiştir. bu mahkemelerde haklarında idam kararı verilerek idam edilenler türkiye cumhuriyetinin rejimini değiştirmek veya yıkmak için isyan edenler, devrimlere karşı halkı kışkırtanlar ile atatürke suikast girişiminden yargılanıp suçlu bulunanlardır. bu dönemde şapka olayını vesile ve istismar ederek halkı isyana kışkırtmak ve isyana katılmak” suçundan i̇skilipli atıf hoca dahil 27 kişi idam edilmiştir. (i̇stiklal mahkemesi kayıtları) bu 27 kişi şapka takmadığı için değil, şapka kanunu”na karşı halkı kışkırtarak isyan” çıkarttığı ve vatana ihanet” niteliğindeki başka suçlardan dolayı idam edilmiştir.bu 27 kişi şapka takmadığı için değil, şapka kanunu”na karşı halkı kışkırtarak isyan” çıkarttığı ve vatana ihanet” niteliğindeki başka suçlardan dolayı idam edilmiştir.

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

konu tarihse belge konuşur, geri kalan tevatürdür. i̇skilipli atıf hoca, kuvvayı milliye karşıtıdır. teali i̇slam cemiyeti'nin kurucusu ve yöneticisidir. teali i̇slam cemiyeti, milli mücadele'ye ve mustafa kemal'e kesin olarak karşıdır. yunan uçakları ile havadan 60.000 bildiri attırmıştır. bu bildirilerden bazılarını paylaşıyorum. 1. yunan ordusu halifenin ordusu sayılır. hiç de zararlı bir topluluk değildir. asıl kafası koparılacak mahlûkat ankaradadır.” 2. mustafa kemal ve kuvva-yı milliye maskaraları yunan askerlerinin önünden kaçıyor. bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır. siz bu zalimlerin cinayetlerine daha ne kadar göz yumacaksınız?” 3. yeni harfleri kullananlar cehennemde yanacak, şapka giymek küfürdür, dinsizliktir” 4. elinize aldığınız bu fetva Allah'ın emridir, padişah fermanıdır. sizler bu katil canavarları daha fazla yaşatmamakla mükellef ve görevlisiniz. bunların vücutlarını külliyen ortadan kaldırmak müslümanlık için farz olmuştur."

Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

günümüzde bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan biri,
ülkemizi yok olmaktan kurtarıp bir devlet olma niteliği kazandıran "atatürk" gi̇bi̇ değerlerine sahip çıkmaktır. yoksa, bağımsız türkiye cumhuriyetini kuran, bu gün göklerimizde türk bayrağının dalgalanmasını sağlayan, çağdaş ve uygar bir ülke ve millet yolunda çok önemli devrimleri yapan bir dehanın resimlerini duvarlardan indirmek değil...


SIRADAKİ HABER