Beyaz et üreticileri birliğini ziyaret ettiler

Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve yönetim arkadaşları Sakarya beyaz et üreticileri birliği başkanı İrfan Demiray ı ziyaret etti. 

Siyaset 17.05.2018, 15:00
Beyaz et üreticileri birliğini ziyaret ettiler

Ziyarette gündem konusu yakın zamanda Sakarya beyaz et üreticileri birliğinin üretimi durdurarak greve gitmesi ve nedenlere oldu.

Birlik Başkanı İrfan Demiray “Sakarya beyaz et üreticileri birliği mevcut Sakarya'da 1213 tane faal durumda üretim çiftliği bulunmakta bir dönemlik periyotta 30 milyon civciv üretilmekte Türkiye'nin beyaz et ihtiyacının % 30 Sakarya üretmekte bu süreçte bize Bilecik Birliği, İzmit Birliği, Düzce Birliği Akçakoca Birliği, Bolu Birliği bizlere destek vermektedir 6 ilin toplam üretim kapasitesi % 70 bu sorunları görmezden gelerek sıkıntılar daha da büyüyor.  Kaos ortamına doğru ilerliyor bu süreç Devletimizi de sıkıntıya sokar. Biz bize söylenen kanuna uyuyoruz. Bizim gibi karşı taraflarında kanuna uymalarını istiyoruz”. Dedi. 


Başkan Ali Kemal Sofu “Biz sorunlarını dinleyerek birliği ve firmayı tarım ve hayvancılık bakanlığının yönetmeliğine uymaya davet ediyoruz.  Bir an önce çözüme kavuşturularak üreticilerimizin de firmanın da bu süreçten güçlenerek çıkmalarını diliyoruz.

İl başkanlığımızın ve il tarım müdürlüğümüzün konuyla ilgilendiklerini biliyoruz”. dedi  

 
Yorumlar (0)
5
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı