Babaoğlu’ndan konuyla ilgili açıklama geldi

BBP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu 31 Mart yerel seçimlerinde Sandık görevlisi bildirme başvuruları reddedilmesinin ardından açıklama yaptı. 

Hendek Siyaset 12.03.2019, 12:53 12.03.2019, 22:32
Babaoğlu’ndan konuyla ilgili  açıklama geldi

Sandık görevlisi bildirme taleplerinin reddedilmesi ile ilgili BBP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu yaptığı açıklamada “31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Büyük Birlik Partisi olarak sandık görevlisi bildirme talebimiz Hendek İlce Seçim Kurulunun almış olduğu karar ile reddedilmiştir. Sınır komşumuz olan Akyazı İlçesinde ise Akyazı ilçe Seçim Kurulu kararıyla partimiz olan Büyük Birlik Partisinin hem Akyazı İlçe Seçim Kuruluna hem de Sandık Kurullarına görevli bildirebileceğine karar verilmiştir. Aynı ilde, iki farklı ilçedeki bu uygulamaların nedenlerinin ne olabileceğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Gelinen şu noktada, bugüne kadar arkamızda dimdik duran siz değerli hemşehrilerimizi sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum. Yaşatılan her türlü olumsuzluklara rağmen seçimi kazanacağımızdan en ufak kuşkumuz yoktur” ifadelerine yer verdi.
 

Yorumlar (5)
hendekli 3 yıl önce
Sonuna kadar arkandayız Birlikte Başaracağız
Yavuz 3 yıl önce
böyle bir yaptırımı demokrasiye pıranga koyan anlayışı şiddet ve nefret ile kınıyorum
EğitimŞart 3 yıl önce
Allah yardımcın olsun. Ne kadar dalavere çevirselerde bu sefer hendeğe yakışan olacak.
Eser Özen 3 yıl önce
BBP Hendek adayı Turgut BABAOĞLU tarafından yapılan açıklama sebebiyle kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur.
Akyazı’ da BBP’ nin teşkilatı vardır, fakat Hendek’ te teşkilatlanması yoktur. Bu durum Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve YSK kayıtlarında da mevcuttur. 298 sayılı kanunun 23. maddesine göre ‘’sandık kurulu üyeliklerinin oluşumu için, o seçim çevresinde seçime katılmak ve o ilçede teşkilâtı bulunan siyasi parti olmayı ön şart olarak” kabul etmektedir.
Bir hukukçuya danışılmış olmuş olsa Hendek’ te BBP’ nin teşkilatının olmaması sebebiyle, bu başvuruyu yapmasına dahi gerek olmadığını anlayabilecekken, kasten ve kötü niyetli olarak bu başvurunun yapılmış olması ve sonucunda mağdur edildiği yönünde algı oluşturma gayretine, seçmenimiz sandıkta gerekli cevabı verecektir. Eğer kasıt ve kötü niyet yok ise bu cehaletten kaynaklıdır.
Kamuoyuna saygı ile duyrulur.
Deniz Aslan 3 yıl önce
bu halk sana güvendi Babaoglu
25
açık