Babaoğlu Hendek Yeşilyurt da coşkuyla karşılandı

Büyük Birlik Partisi Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu Yeşilyurt Mahallesinde Vatandaşlar ile buluştu. Meşaleler altında Başkan Turgut tezahüratları ile alana gelen Babaoğlu’nu coşkulu kalabalık karşıladı. 

Hendek Siyaset 18.03.2019, 14:59 18.03.2019, 16:48
Babaoğlu Hendek Yeşilyurt da coşkuyla karşılandı

Yeşilyurt Belde Hüviyetine Kavuşturulacak Babaoğlu vatandaşları selamlamasının ardından yaptığı konuşmasında “Sizlerle iç içe, acınızda, tatlı gününüzde hep yanınızdayım. Bundan sonrada böyle olacak inşallah.

Yeşilyurt Belde Hüviyetine Kavuşturulacak


Babaoğlu vatandaşları selamlamasının ardından yaptığı konuşmasında “Sizlerle iç içe, acınızda, tatlı gününüzde hep yanınızdayım. Bundan sonrada böyle olacak inşallah. 


Yeşilyurt büyük bir beldemizdi, maalesef daha sonra Belde olmaktan çıkarıldı. Biz Hendek Belediye Başkanı olduğumuzda, Belediyenin tabelasını buraya dikemeyiz. Yeşilyurt eski haline Belde olduğu haline çalışanıyla, makinalarıyla, ekipmanlarıyla, her şeyi ile Yeşilyurt Beldeymiş gibi sizlere buradan hizmet edecek. Biz bunu 2014 yılında adayken söyledik. Rakibi de olsa insan doğru bir şey söylüyorsa bunu yapar. Biz diyoruz ki tamam Belde belediyeler kapandı. Büyükşehire dahil oldu. Ancak burada hayat var, yaşantı var. Buradaki insanların umutları, beklentileri var. 

Adayı Siz Belirlersiniz Başkanı Halk Seçer


Babaoğlu konuşmasına şu ifadeler ile devam etti. “Siz aday belirleme süreçlerinde doğru bir yol izlediniz mi, bu halkın sesine kulak verdiniz mi? Kimi istiyor diye sordunuz mu? Sormadınız. Şimdi verdiğiniz kararın cezasını çekeceksiniz. Bu Hendek dedi ki şuan mevcut Belediye Başkanımız var. Sayın İrfan Püsküllü. Biz bunu istiyoruz. Olmadı Cumhur İttifakının adayı Turgut Babaoğlu olsun. İkisi de yok. Halkın istediği insanlar bunlar. Hadi onu da bırakın Hendek halkı kimi istiyorsa onu seçsin. İkimiz aday olarak yarışsaydık. Oda yok. Ben sizi buna mahkum ediyorum. Ceketimi koysam seçilir.  Biz ne dersek o olur. Öyle de bir şey yok. Halk ne derse o olur. Saklanmışlar Sayın Cumhurbaşkanımızın halk tarafından sevgisinin altına. Cumhurbaşkanımızın bundan haberi olduğunu düşünmüyorum. Halka sordunuz mu sorduk efendim dediler, sordular mı sormadılar yalan. Şimdi buradan sesleniyorum. Aman Turgut Babaoğlu’na oy vermeyin. Niye Cumhur ittifakında değil. Turgut Babaoğlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Milletvekilliği seçimlerinde Cumhur ittifakı için köy köy, mahalle mahalle gezerek oy istedi. O zaman Cumhur ittifakındaydı, şimdi değil mi? Sapla samanı karıştırmayın. Bizim bu ülkeye, bu devlete, bu millete bağlılığımızı kimseye tartıştırmayız. Biz yeri geldiği zaman yine isteriz. Yine kapı kapı gezeriz. Ama siz yukardan kimsenin haberi olmadan, halkın rızası olmadan aday gösterirseniz, evet gösterebilirsiniz. Ama Belediye Başkanını bu halk seçecek. Bakalım o zaman ne diyeceksiniz. 


Yarım Kalan Hizmetleri Tamamlayacağız


Bu halka kim hizmet ediyorsa, bugüne kadar gelmiş geçmiş, kim varsa Allah hepsinden razı olsun. Bir çakıl taşı hizmet eden kim varsa hepsinden Allah razı olsun. Belediyemizin şuana kadar yapmış olduğu yarım kalmış hizmetler var. Yapılan hizmetleri aynı şekilde devam ettireceğiz ve yarım kalan hizmetleri tamamlayacağız. Onlar bize emanet. Sizler için onları yapacağız. 

Asfalt Şantiyesi Kuracağız
Babaoğlu “Hendek artık büyüdü ve gelişti. Asfalt sorunu her zaman kanayan bir yara. Hendek Belediyesinin alım gücüyle asfalt sorunu çözmemiz yaklaşık 20 yıl sürer. Biz diyoruz ki. Asfalt şantiyesini kuracağız. İlk 5 yılımızda Hendek’in %50’sini bitireceğiz. İkinci 5 yılda da diğer % 50’sini bitireceğiz. 20 Yılda yapılacak şeyi 5 yılda bitireceğiz inşallah. 
Spor Üssü Olacak
Yeşilyurt Hendek’in spor üssü haline gelecek. Spor ve sosyal tesislerini bu bölgede düşünüyoruz. Artık Hendek’in bu bölgeye doğru genişlemesi ve gelişmesi lazım. Bunları burada yapacağız. Gençlerimiz için içerisinde oyun alanları olan, voleybol, basketbol, halı saha olan güzel yerler yapacağız. Hatta o tesislerde cemiyetlerinizi yapabileceksiniz. 

Hizmete Talibim
Babaoğlu “Diyorlar ki İktidar partisinden olmazsanız hizmet alamazsınız, Mahallenizi çöpler götürür. Madem öyle iktidar partisinde 7 yıldır ilçe başkanlığı yapan kişinin o dönemlerinde ne hizmeti aldınız. Yirmi yıldır bunlara sabrediyorsunuz, beş yılda bana sabredin. Aramızdaki fark şu. Şimdi bunlar hizmet yapsakta, yapmasakta bu insanlar bize oy veriyor diyor. Ben öyle demiyorum. Ben size hizmet etmeye, size kendimi ispat etmeye mecburum. Bir dahaki 5 yılda karşınıza gelmekte yüzüm kızarmaması lazım. Alnım açık başım dik gelmem lazım. Bana bu fırsatı vermenizi istiyorum. Size söz veriyorum. Sizi mahcup etmeyeceğim. Sizlerin oylarınızı en güzel şekilde makamda temsil edeceğiz. Bize ulaşmak gibi bir probleminiz zaten olmadı, bundan sonrada olmayacak. Çünkü ben zaten sizin yanınızdayım, aranızdayım. Sizlerle birlikte geldik, sizlerle birlikte gideceğiz inşallah. 


Babaoğlu konuşmasının sonunda Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı.
Mitinge Davet


Babaoğlu son olarak 24 Mart Pazar günü Hendek Belediyesi karşısında ki Otopark alanında yapacakları Meydan mitingine tüm Hendek’lileri davet etti.


Sevgi seli ile karşılanan Babaoğlu, Başkan Turgut tezahüratları eşliğinde vatandaşlarla birlikte horon oynadı.
Yeşilyurt Mahallesi ziyaretinin ardından Büyük Birlik Partisi Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu Ticaret Merkezi Konferans salonunda düzenlenen Erzurum’lular Derneğinin düzenlediği Erzurum’un Düşman işgalinden kurtuluşunun 101.nci yıldönümü programına katıldı.

Haber: Büyük Birlik Partisi Hendek Skm ( Seçim Kordinasyon Merkezi ) Basın Bülteni

Yorumlar (0)
22
az bulutlu