Hendek’te Tam kapanma sürecinde sokağa çıkma yasağına rağmen sosyal yardım ödemeleri, kısa çalışma ödeneği ve çeşitli işlemler için PTT şubeleri önünde oluşan uzun müşteri sırası yaşandı

Hendek’te Tam kapanma sürecinde sokağa çıkma yasağına rağmen sosyal yardım ödemeleri, kısa çalışma ödeneği ve çeşitli işlemler için PTT şubeleri önünde oluşan uzun müşteri sırası yaşandı.

Hendek TEM’de Otobüs Yandı 72 Yolcu tahliye edildi. Hendek TEM’de Otobüs Yandı 72 Yolcu tahliye edildi.

Hendek PTT de işlem sırası beklediler..

Hendek PTT şubesinde  onlarca kişiden oluşan işlem sırasında sıranın kendilerine gelmesini beklediler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen 1.100 TL'lik sosyal yardımın yanı sıra, kısa çalışma ödeneği, işsizlik maaşı, şehirlerarası seyahat izni için e-devlet şifresi alma ve çeşitli işlemler için Hendek Muammer Sencer Caddesi Üzerinde bulunan PTT şubeleri önünde güneşin altında metrelerce işlem sırası oluştu.

Hendek PTT de işlem sırası beklediler..

10.00’da açılan Hendek PTT Şubesi önünde sabah saatlerinden itibaren sıraya girenlerin oluşturduğu kuyrukta vatandaşlar uzun süre sıra bekledi.

Oluşan uzun kuyrukta sosyal mesafe kuralı kalabalık nedeniyle unutuldu. Yoğunluk mesai bitimine kadar devam ederken, zaman zaman sırada bekleyen vatandaşlar tarafından sıra tartışmaları yaşansada, araya giren vatandaşlar sayesinde tartışmaların büyümesinin önüne geçildi.