Uzunca Ormandan sitem dolu sözler...

Kandil gecesi, Hendek İlçesi Uzunca orman Mahallesinden Yayalar Mahallesine hızla geçmekte olan otomobil , bir vatandaşın köpeğini çarpması sonucunda yaşanan olaylar sonrasında, yaşananlara vatandaş sitem etti.

Hendek Haber 01.03.2020, 17:31 01.03.2020, 21:25

Uzuncaorman - Yayalar yolunda dar ve aşırı süratli geçmekteler...

“Bu anayol üzerinden aşağıya dönerken, bu yolda normal şartlarda , çocuklarda var , gidilmesi gereken bir hız sınırı var. Normalde bu hız sınırı aşıyor, O gün bizim köpeğimiz hatalıydı , ama normal vatandaşın oradan belirli hızla gelmesi gerekiyor. Küçük bir çocuklar bakkaldan dönüyor olabilir. 

İkincisi hayvan kaza yaptı, baya ağır durumdaydı, biz 153 ü aradık fakat biz 153 de kişiyle biriyle karşılamadık. Normal şartlarda Beyaz masa olduğu için yedi gün yirmidört saat ulaşılması gerekiyor. Sakarya Belediyesini ulaştık, Sakarya Belediye De bu durumu ilginç buldu, onlara nasıl ulaşamıyorsunuz dediler. Daha sonra onlar döndü, O kargaşada, bir vatandaş, veterinere ulaştı, o vesile ile belediye ilgilenmeye ulaştı. 17:30 sularında kaza yaptı  iki buçuk saat sonra, 19:30 da belediye hayvan aracı geldi, oda ambulans değil, normalde sokak hayvanlarını topladıkları, içinden çöp konteynırlarını olduğu bir şey, ben bekliyorum orda zaten hani sinirliyim , sedye yok, gelmiş arkadaş, eldiveninde takmış, aldı hayvanı , attı içeriye yaralı bir şekilde, ben orda bekleyim dedim, yok mikrop kaparsınız orda beklemeyin dedi, bizde gelicez dedik, biz geleceğiz diyince, veteriner aradı, normal şartlarda alıp barınağa bırakacaklardı, ertesi gün bakılacak, yani şeye köpeğe ogün ilgilenemeyecek. 

İki Buçuk Saatte geldiler aldılar, köpeğimizi çöp gibi arabaya attılar… 

Ogün ölebilirdi köpek. herkesin yaşam hakkı var, hayvanların, sokak hayvanları olabilir, ev hayvanları olabilir, belediye onunla ilgilenmesi gerekiyor. Veterineri evden alıcaz sonra barınağa gideceğiz dediler, yine yarım saat kırkbeş dakika hayvan arkadaykan dolaştık, orda hayvanın üstüne şeyler düştü çöp konteynerleri, plastik çöpler düştü, yolda durduk, hayvanın yanına geçtik, tekrar hayvan yaralanmasın diye, veterineri aldık evinden, barınağa gittik. Barınakta Da zaten şartlar kötü, yani hayvanlar kafeslere alınmış, hiçbir şey yok, hepsi birbirini yaralıyor, Veteriner Kemal Bey den hiç bir şikayetim yok , elinden geldiği kadar ilgilenmeye çalıştı ama, onunda yapacakları sınırlı. Ama çok iç açıcı gelmedi, bazıları hasta yaralı, kemal bey onlara baktık onlar önceden oldu dedi , ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Hayvana müdahale ettiler, bazı iğ neler yapıldı, röntgen yok, steril ortam yok, köpeği yere koyduk yürüyor mu yürümüyor onlara bakıldı, ondan sonra vitamin vesaire bir takım iğneler yapıldı, ön kolu tutmuyor, ordada tutmuyor, ama bakılmadı, yani belediye orda bekletebilir diler, ogün müdahale edebiliriz. Normal insanlara bakıldığı gibi, çünkü belediyenin o hizmetleri vermeye hakkı var. Bir vatandaş olarak, benim baktığım köpeğim, hizmet veriyorsada onada vermeli, çünkü hayvan haklarına gelince, seçim dönemlerinde, bir çok açıklama yapılıyor, ama gerçeğe gidildiğinde kesinlikle böyle bir şey yok, yan, o köpeği çöp gibi atmaları , beni dehşete düşürdü, o köpeği çöp gibi atmaları, içindeki, şeyler var hayvan taşıma aracıyla başka şeyler taşıyorlar, ambulans yok, ambulans olması gerekiyordu. Sakarya belediyesinin baskısıyla geldiler, bu şekilde yapıldı, iğneler neler yapıldı, biz sonra geldi, köpek sakat, röntgen çekilmesi gerekiyor, yok. Biz bu arada kendi aracımız olmadığı için dedikki aşı için istedik, de ki kendiniz getirirseniz aşı yaparız, peki benim aracım olmak zorunda mı,  değil, benim köpeğimi al götür aşısını yap diyemem.Ben bunu belediyeden talep ediyorum, bununla ilgili yapmaları gereken hizmetleri yapmıyorlar. 

Çöp Konteyneri Miz yok… Dilekçe verdik dönen yok…

Şu çöpleri özellikle göstermek istiyorum, ben belediyeye gittim, dilekçe verdim, burda çöp konteyneri yok dedim, onunla ilgili dilekçemi aldılar, aradan 5-6 ay geçti gelmediler, keşfede gelmediler, bana açıklamada yapmadılar. Bu gördüğünüz yol hayvanın çarptığı tolun , kenarları tamamla çöp, çevreyi kirletmişler, yol boyunca çöp içerisinde, hataa biz bir ara onları toplamayı düşündük,  çok yol alamadık ama , yani belediyenin burada kendisinin bilgisi olması gerekiyor, buraya hizmet vermesi gerekiyor. Hiçbir şekilde hizmet vermiyor. Bu arada ben hiçbir partinin, herhangi bir şeyin yetkilisi görevlisi ve mensubu değilim, ben geçen sene burda oyda kullanmadım, ben başka bir yerden buraya taşındım. Bunuda biliyorum hemen böylede değerlendirirler. Dediğim gibi bakmıyorlar, şimdi belediye  işçileri suçlayacaklar, Ben biliyorum ama elinizde tutanağınız varmı, belediye işçileri gelmemiş, biz burayı denetliyoruz dediniz mi , demediniz, burada ilk defa kaza olmuyor, biliyorsunuz bu yolun başındada kazalar oluyor, bu hayvanlarda gerçekten hak ettikleri değeri özeni göstermeleri gerkeiyor, yaşam hakkı var yaşam hakkı kutsaldır. Herkesin bunu bu şekilde değerlendirsinler, gereken ilgiyi göstersinler, ve hala ben bekliyorum bir yetkili bekliyorum, bu köpeğin alınıp röntgene götürüp bakılması gerekiyor.

Ben görüyorum belediye her yere tanıtım ofisi açılıyor, vatandaşa hizmet veriyor musunuz, vermiyorsunuz, geçen o otoparkın içinde yapılmış, buraya ne yapıyorsunuz tanıtım ofisi, pazar yerine gittim, orada bir çok tanıtım ofisi personeli çalışıyor, ama vatandaşın hizmetine geldimi , hiç birşey yok , peki vatandaşın dilekçesi hiçbir şey değiştirmiyor.” dedi.

Yorumlar (16)
Abdurahman Merve Tapu 2 yıl önce
Sayın babaoglunun gördüğü göreceği başkanlık dönemi bu kadardır
Derya Derya 2 yıl önce
Çöp konteyner için bende beyaz masaya söylemiştim umursanmadı ... Evet o yolu biliyorum tırlar dahi çok hızlı gidiyorlar yolda insan mı var hayvan mı var önemseyen yok...
Nurgüzel Arslanoğlu 2 yıl önce
Olmazsa dişinizi sıkın bana oyledendi ben öyle yapıyorum
Volkan-Yasemin Kandil 2 yıl önce
Para yokmuş,idare edelim...
Gökhan Bilgin 2 yıl önce
Eğer bir köpeğiniz varsa her türlü sorumluluk size ait. Bu güne kadar birçok köpek baktım. Daha hiç belediyeyi arayıp tedavisini bedavaya getirmek aklıma gelmedi. 2 saat o hayvana can çekiştireceğinize özel bir veterinere götürmekte mi aklınıza gelmedi. Üstelik trafik kazasında veterinerler in çoğu parada da almıyor. Allah'tan Beledeye varmışta hayvan ölümden kurtulmuş.
Haberin sahibi 2 yıl önce
Once bir sorar insan mantik arar olayda degilmi?ogun carpan aracla goturecektik ancak butun veterinerler kapaliydi ortada kaldi resmen yarali hayvan biz bunu akil edebiliyoruz. Siz dunyayi hendekten ibaret sanabilirsiniz ancak disari cikarsaniz gorursunuz hayvan ambulansi doguda diyarbakirda bile var ustelik birakin kopegi kuslara bile hizmet veriyor ...vatandas olarak zor zamanimda tabiki belediyeden yardim bekliycem bundan dogal ne olabilir ilginc yonu nedir konunun? Yok ben goturcekmisimde belediye veterinere odiycekmiste birakin bu ici bos sozleri yok boyle seyler. olay yerine zor getirdik zaten neyin odemesini yapcak boylede bi talebim asla olamaz zaten konu maddi degil manevi kavrayamadiniz herhalde.Birde kemal beyi yalancilikla suclamadim dikkatli dinleyin ben oyle oldugunu dusunmuyorum dedim sagolsun ilgilendi evinden geldi ona lafim yok barinakla ilgili skntlar var.Birde hayvan haklari yasasini okumanizi tavsiye ederim. Sadece ona takildiniz coplerlerle ilgili kismi ve diger konularida konustum ben hakedene hak ettigini soylerim kimseden korkacak halim yok kimseden cikarimda yok...umarim ayni seyi yasamazsiniz bi gun ....
Gökhan Bilgin 2 yıl önce
Şener Gürsel sen bugüne kadar maçta sakatlanan kaç topçuyu ambulans beklemeden kendi imkanlarınla hastaneye götürdün sende onu bir sorgula.
Gökhan Bilgin 2 yıl önce
Şener Gürsel adı üstünde belediye bu hastane değil. Veteriner de her dakika acilde nöbet tutmuyor. Durumu yoksa belediye barınağına bıraksın. Diğer 400 köpek gibi oda bakılır. Benim asgari ücretle çalışan ve köpeğine de layıkıyla bakan onlarca arkadaşım var. Çocuğuna bakar gibi bakıyor hepsi.
Şener Gürsel 2 yıl önce
Gökhan Bilgin valla belediyeyi arayıp 2 saat bekletildi ise suçlu belediyedir
Gökhan Bilgin 2 yıl önce
Şener Gürsel zenginlikle ne alakası var. Trafik kazasında zaten bedava bakıyor tüm veterinerler. Belediye sorumluluğu olmamasına rağmen yardım etmiş zaten. Etmeyede devam eder. Kemal abi elinden geleni de yapmış. Sen baştan sona bir dinle haberi. Kemal abiyi yalancılıkla da suçluyor. Sen 2 saat bir hayvan can çekişirken hemen veterinere mi götürürsün belediye arabası mı beklersin. Götürün veterinere para alırlarsa belediye yardım eder yine. Merak etmeyin. Türkiye'de hangi belediye de hayvan ambulansı var yapmayın Allah aşkına.
Şener Gürsel 2 yıl önce
tabikide köpek bizimse her türlü bakımı bize ait ama BELEDİYE yardım etse fena mı olur insanlık öldümü ve ayrıca belki özel veterinere verecek paraları yok herkes senin gibi zengin değil yapma yargılamadan önce bi sorgula
Yorumcu 2 yıl önce
Evet bazı talep ve şikayetleri dinledik hayvan sever biri olarak bir canlının zarar görmesi üzücü ama sanırım bu kişi Türkiye’de yaşamıyor hatta Dünyada değil bu haber linkine tıklayanların videoyu sonuna kadar izlemelerini ve yorum yapmalarını isterim hanımefendi uçmuş ...
Haberin sahibi.. 2 yıl önce
Olmasi gerekenleri soyledim gercege aykiri ucuk kacik laflar etmedim siz once kimliginizi belirtmekten kacinmayin hep ovucu sozler soyleyecek degiliz bazen gercekler insanin yolunu acar bu konuda oyle bir konu soyledigim hersey dogrudur ...
Levent Kesim 2 yıl önce
Ya yok buyuksehirmis gelsin once büyükşehir adapazarinda bizim yollarimiziyapsin once köstebek yuvası 2 yildir
Süleyman Arslan 2 yıl önce
Arkadaş köpeğe bakamıcaksan sahiplenme onun günahına girme belediye kimsenin köpeğine bakmak zorunda değil böyle sacmalıkmı olur el insaf.. Komedi gibi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
parçalı az bulutlu