Tehlike geliyorum diyor…

Henüz açıldığı 1 yılı doldurmayan Hendek ilçesi için büyükşehir belediyesi tarafından büyük bütçelerle hazırlanan atatürk parkında tehlike çanları çalıyor.

Hendek Haber 22.05.2019, 12:17 22.05.2019, 12:36
Tehlike geliyorum diyor…

İlçemiz Hendek’in merkezi konumunda yer alan ve geçtiğimiz yıllarda yeniden projelendirilerek modern bir halde ilçemiz hendek’e kazandırılan atatürk parkı adeta parka gidenlere der olmaya başladı.

Bir çok yeni nesil oyun parkının yer aldığı modern parkın, bakımsızlık ve kazalara sebebiyet verecek oyun ekipmanlarıyla dolu olduğunu dile getirdiklerini belirten park sakinleri park güvenliklerine parkta yaşadıkları olumsuz durumların düzeltilmesinini talep ettiklerini belirtiler. 

Fakat güvenliklerin vatandaşları önemsenmeyen bir tutumla sergilediklerini , her seferinde geçiştirdiklerini dile getirerek, yetkililere seslerini duyurmamızı istediler.

Nikah salonuna çıkan yol üzerinde yer alan engelli rampasındaki tutamakların hemen altında henüz niçin takıldığı bilinmeyen , ucu keskin kaynaklı cubuk demirlerin büyük tehlike arz ettiğini belirten park sakinleri  , demirlerin kesilmesini veya düzeltilmesini istediler. 

Diğer bir şikayetleri ise parkın çevresinin aydınlatmasının yazıf olduğunu dile getiren çevre halkı, geceleri geçiş güzergahlarında karanlık bölgeler yer aldığını dile getirek aydınlatma konusunda istekte bulunduklarını geçen zaman zarfında temel bina aydınlatmalarının dışında parkın araç parkı kısmının çok karanlık olduğunu aydınlatılması talebinde bulundular.

Bu denli kapsamlı projede, bu denli huzursuzlukların yaşanması yapılan çalışmanın halka hizmet noktasında olumsuzluklar içeren bir yer haline gelmemesi için biran önce yetkililerin parka sahip çıkmalarını istediler.

Yorumlar (9)
DOĞUKAN F. 3 yıl önce
o dediğiniz demirlerin orada agaçlar vardi ne yazikki çalinmiş bize verilen yetkiye göre hareket ediyoruz saçma sapan haberler yapmayin. önce bi araştirin. sonra yargilayin. kimseye geçiştirdiğimiz yok.elimizden gelenin zaten fazlasini yapiyoruz.. zaten bize söylenen sorunlari gün içinde gereken yerlere bizde arayip söyluyoruz. burda bizi taşlamaniza gerek yok siz iyi biliyonuz neresi oldugunu haber olsun diye haber yapmayin lütfen.......
Yasin Karabulut 3 yıl önce
bir de eşşek kadar adamlar küçük çocukların oyuncaklarına biniyor
Ali Yigit Melek Naz 3 yıl önce
Yazık oraya harcanan paraya klasik çocuk parkı olsa daha iyi olur du çocukları götürü yorum bine bilecekleri bir şey yok çok kötü hiç bir işe yaramı yor görebildi gimiz terk park o da pert
Oğuzhan Özdoğan 3 yıl önce
Şu parka 2 tane bekçi koyulsa yada polis emniyetin önü yerine orada nöbet tuttsa ne olur sanki ? Birde çocuk parkı ama hijyen sıfır. Allah aşkına şu parkta neye kaç para ödemişler bunun bilgisini parkın girişine asarmısınız?
Olgun Bltc 3 yıl önce
Park başı boş paramiz cope atilmis çevre duzenleme ve denetleme sifir karanlık coktugunde her turlu pislik mevcut hele oto park tarafinda yani her haliyle sifir her akşam parkın ön tarafında direkler yanmiyor emniyetin onunde direkler yanmiyor sehir ici islek caddeler isiklandirmalar çok zayıf sanki köy mahallesi yakismiyor hendege ve haketmiyor halki vergimizi veriyorsak adam gibide hizmetleri bekliyoruz el insaf artik
Turgay Atılkan 3 yıl önce
Oraya harcanan parayla bunu gibi 20 tane yapılırdı korkuluk demirleri bile hurdacıdan alınmış
Göksel Yarıcı 3 yıl önce
Bütce acıgı kapatmak gerekiyordu okadar para harcansa idi ve emin olun bir aehir kurulurdu oraua
Esma Negiz Aydoğan 3 yıl önce
Demir tüccarını zengin eden bir proje.Halk için yapılmış bir parktan başka herşeye benziyor.Yazıklar olsun diyorum hakkaniyetten ve adaletten bahsederek haksızlıklara ve adaletsizliklere böyle meydan verenlere.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık