“Sakalımız yokki, sözümüz dinlenmedi, patlayacağını tahmin ediyorduk…”

Patlamada Yaralanan ve çarpıcı konuları paylaşan 7 yıllık çalışan Gülizar Erdoğan’a, sorular yönelten CNN Türk Muhabiri Fulya Öztürk patlamanın asıl nedenini, çalışandan böyle öğrendi…

Hendek Haber 07.07.2020, 11:43 07.07.2020, 14:10
“Sakalımız yokki, sözümüz dinlenmedi, patlayacağını tahmin ediyorduk…”

Fabrikada 7 yıldır çalıştığını belirten Gülizar Erdoğan ile hastaneden taburcu olmasının ardından evinde bir röportaj yapan CNN Türk Usta Haber Muhabiri Fulya Öztürk yönetmiş olduğu sorularla adeta olayın, öncesi ve sonrasına ışık tutu.

Yeni bir patlayıcı “muska” adında bir oyuncağı üretime başlandığını belirten ve bu ürünün üretimi esnasında yaşanan anormal durumları yönetime ve teknik personele ettiklerini belirten Erdoğan “yaptığımız malzeme kendi kendini ısıtabilen bir malzemeydi. Biz bunu bir gün, iki gün sonra fark edebildik. Isıttı ateş gibi oldu, paketleri açıp kuruttuk, nemden olduğu düşünüldü.”

Yaşanan olaylar sonrasında Sakarya Valiliği Şöyle Bir Basın Açıklama Yaptı ; “03.07.2020 tarihinde Hendek ilçesinde bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 1 vatandaşımızın ise arandığı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bugün itibariyle kayıp olan 7’nci kişinin, İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespiti yapılmış ve patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7 olmuştur. Böylece ilgili ekiplerimizce aranan herhangi bir kişi kalmamıştır.Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Patlamada 7 çalışan yaşamını yitirdi, 3 kişi tutuklandı…

Yorumlar (0)