Komşuda altyapı çalışması Hendek çukurlara teslim…

İlçemiz Hendek de yer alan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesine ait olduğu belirtilen ana hartley çukurdan geçilmiyor. Komşu Akyazıda altyapı çalışması sürdüren Büyükşehir belediyesi Hendek’e hizmet noktasında firenleniyor…

Hendek Haber 08.02.2021, 23:47 08.02.2021, 10:19
Komşuda altyapı çalışması Hendek çukurlara teslim…
© HENDEK HABER

Akyazı’da altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor

SASKİ, ilçelerde devam eden altyapı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Akyazı merkezindeki çalışmalar dâhilinde 300 metrelik kanalizasyon hattının temizliği, kapak yükseltme işlemleri, 200 metrelik yeni yağmursuyu ve 300 metrelik içmesuyu hattının yapımına başlandı.

Komşuda altyapı çalışması Hendek çukurlara teslim…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Akyazı merkezinde devam eden çalışmalar ile bölgede hizmet veren 300 metrelik kanalizasyon hattının temizliğine, yoğun yağışlarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için 200 metrelik yağmursuyu hattının yapımına ve kesintisiz içmesuyu için 300 metrelik içmesuyu hattının imalatına başlandı. Başlatılan çalışmaların sonuçlanmasıyla birlikte güçlü altyapı sayesinde bölgede uzun yıllar boyunca içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon sorunları yaşanmayacak. Sosyal yaşantının etkilenmemesi için kısıtlama günlerinde ve gece saatlerinde de devam eden çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

SASKİ tarafından yapılan açıklamada, “Tüm ilçelerimizi güçlü ve sağlam altyapımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Akyazı ilçesinde başlatılan çalışmaların sosyal yaşantıyı olumsuz etkilememesi için ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor” ifadeleri kullanıldı.
 

Yorumlar (0)
18
açık
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı