Hendek’teki O Bina oradan sökülecek…

Geçen Hafta gerçekleştirilen ve 6 yıl önce dönemin belediye başkanı tarafından büyük hayallerle yapılan, Hendek Gençlik Merkezi yanında bulunan, köprü restoran olarak, çayı ikiye bölen köprünün üzerine ahşap, betonarme şekilde hazırlanan binan söküleceği öğrenildi.

Hendek Haber 10.12.2019, 13:25 10.12.2019, 15:11

Geçen Hafta gerçekleştirilen ve 6 yıl önce dönemin belediye başkanı tarafından büyük hayallerle yapılan, Hendek Gençlik Merkezi yanında bulunan, köprü restoran olarak, uludere çayını ikiye bölen köprünün üzerine ahşap, betonarme şekilde hazırlanan binan söküleceği öğrenildi.

Hendek Belediyesi vizyon projeleri arasında yer alan ve bir süre çalıştırılan köprü balık restaurant, geçen hafta gerçekleştirilen aralık ayı meclis toplantısında kaldırılacağı öğrenildi. 

Başkan Turgut Babaoğlu'nun Hendek Gençlik Merkezi nin İl Spor Müdürlüğüne devri noktasında soru yönelten Gazeteci Ahmet Çileci nin sorusu üzerine ortaya çıkan, köprü üzerindeki restoran dahil mi ? sorusu üzerine, Başkan Babaoğlu şöyle konuştu ; “Dahil değil, orası dahil değil, orasını kaldırıyoruz, orası belediyenin mülkiyetinde olmayan bir yapılaşma var. O binayı yıkıp, orasını vatandaşlarımızın geçtiği bir köprü olarak sunacağız. O kaldırarak belediyenin başka bir yerinde hizmete sunacağız.” dedi.

Arşivlere bakıldığında Belediye tarafından büyük hayallerle inşa edilen Balık restoranın 5 yıl gibi bir sürede bir yıl bile aktif halde çalışması ve sonrasında sökülme kararı Hendek’te bu tarz yapılaşmaların projelerde yer alıp almadığı sorusunu bir kez daha akıllara geldi.

Yorumlar (5)
Görkem Tavşancı 1 yıl önce
Bence yazık günah kaldıracağına herhangi bir stk ya verilse işletme olarak açılabilir kafeterya gibi stk lara gelir olur yapması masraf kaldırılması masraf okadar malzemeden ziyan olması cabası.
Bakmadan almam 1 yıl önce
Boşuna yıkıp yenisini yapacağınıza yıkmadan bunu kullanın ne boşa masraf yapıyosunuz
Osman 1 yıl önce
Gerek yok yıkılmaya verin uygun kiraya olsun bir dükkan hem gelir olur hem katkı
Batuhan güngör 1 yıl önce
Gidenın yaptığını gelenin yıkması alışkanlık oldu zaten. Pazaryeri deki çeşme kalktı başka çeşme yapıldı. Zeki cömert parkı yıkıldı çokkk lazımmış gıbı açık hava sineması yapılıyor şimdi köprü üzeri yıkılıp halkın geçecegı köpru olarak kullanılacakmış zaten köprü kullanılıyor nedir yani akıl tutulmasımı yaşıyor bu yetkililer. Yıkıp tekrar yapmak marifet sanıyorlar onlara göre hava hoş ceplerinden çıkmıyor oralara harcanan paralar el insaf. Yapılanı tutmasını onarmasını bilin yıkmayı degil. Yapılacak daha başka okadar iş varken mesela çöpleri toplayın hendek çöpten geçilmiyor nerdeyse. Hgm den aşşaya dogru Bı inin oradaki çöpleri Bı görün rezillik içinde ortalık onlar oturup nereyi yıksak diye düşünüyorlar. Biz oyları yapılanı yıkın diye vermedik yahu yazık oldu. Ama bıkere oldu...
Yücel Türedi 1 yıl önce
İlk kez doğru birşey denildiğini duydum köprü üstü binanın kaldırılacağını helal
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
8
hafif yağmur