Hendek’te Su dan Şikayetler sürüyor…

İlçemiz Hendek’te suya güven her geçen gün gerilemeyi sürdürüyor… “Sakarya’da su çeşmeden içilir” slogan vatandaşların karşılaştığı durumlarla geriye sarmayı devam ediyor…

Hendek Haber 29.07.2020, 02:43 29.07.2020, 10:19
Hendek’te Su dan Şikayetler sürüyor…
© HENDEK HABER

D-100 Karayolu Hendek Bayraktepe Mahallesinde yer alan bir vatandaş, çeşmesinden gelen kirli suyu bir 5 litrelik su şişesine doldurarak, sudaki kirliliği sosyal medya takipçileri ve mahalle sakinleriyle paylaşarak çevresini şu şekilde uyardı : “Bugün Suyumuz mükemmel akıyor. İyi uykular saski. Şimdi bu su ile ne yapılır ? Sağlığınız için Çeşmeden uzak duralım Dikkat edelim .” şeklinde paylaşımda bulundu.

Hendek’te Su dan Şikayetler sürüyor…

Yaşanan su kirliliğine böyle tepki gösteren vatandaş, yaşanan su sıkıntılarının, en son yaşanan “suya sabotaj” iddiasının netliğe kavuşmaması ve üstünden bir hayli zaman geçmesine rağmen, Hendek suyunu tüketen vatandaşların güvenini kazanacak açıklamanın yapılmaması, ilçemiz Hendek’te suya olan kuşkunun her geçen gün artmasına neden olarak suya olan güvensizliği her geçen gün artırmakta.

Hendek suyuna sitem ve kirlilik artıyor

Yorumlar (9)
Erdal Akküloğlu 1 yıl önce
Bizde hiç akmıyor şuan geceden beri su yok mahmutbey mahallesinde
Ramazan Keleşoğlu 1 yıl önce
Sular çamurlu, dinlenmiş suda dibe çökünce anlaşılıyor anca
Sakaryalı Alemdar 1 yıl önce
Yahu yakınmaya gerek yok her yer şu zaten yada marketten alın rahatsız etmeyin yetkisizleri
Orhan Güler 1 yıl önce
Bayraktepe camurlu herseyiyle hazir zahmetsiz bir suyu evlere temiz ve kesintisiz veremiyen saski denen kurumun tum idarecileri basiretsiz liyakaksiz ve umursamazdir 345 sokakta biryeri 1 ayda tam 9 kez kazip kapattilar sonuc camur yapamiyorsan o makami isgal etmeyin cekip gidin yapacak birileri illaki vardir her kesin yeri dolar rahmetli zeki comert ve sy bakanimiz Nevzat Ercan sayesinde gelen hazir zahmeti olmayan sudan bir dunya para kazaniyorsunuz sayin buyuksehir ve saski ama hizmet sifir fakat biz bunu hak ediyoruz demekki fazla sirtimizsa tasidik
Turgay Atılkan 1 yıl önce
Akyazıya bağladılar hendeğin suyunu bizede balıkhaneden geliyor su ayakta uyuyorlar
MaşAllah bide belediye başkanımız var zerre sahip çıkmadı suya
Cengiz Soylu 1 yıl önce
Yahu arkadaşlar nedir bu ya. Neredeyse bütün damacana su satışı yapan şirketler Hendek te dolum yerleri var.ama Hendek li ye temiz su yok.
Saliha Kemal Yiğit 1 yıl önce
Faturayı alırken hıc bunlar akıllarına geliyorum csmurlu su
Ümmühan Genç Çapar 1 yıl önce
Su kenarı Mahallesi'ne de yok Su bu bayram üstü Acaba ne Bu rezillik arıza varsa bakın çaresine
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın