Hendek’te içme suyu sistemi…

Sakarya ve ilçemiz Hendek’te en büyük yatırımların su altyapılarına yapıldığı açıklana dursun. Hendek ilçesi merkez mahallelerinde yağışlar sonrasında sular bulanmaya devam ediyor.

Hendek Haber 12.06.2019, 23:04 12.06.2019, 23:14

Bugün sabah saatlerinde yağan sağanak yağış sonrasında, çeşmelerde sular yine kirli akmaya başladı. Duruma alışan vatandaşlar kirli akan suların durumunu belirterek, sitemde bulundu.

Hendek Yeşilköy mahallesinde bir vatandaşın çekmiş olduğu görüntüler durumu özetledi. Vatandaşın Saski su kurumuna Sitemi şöyle oldu;”Buyrun burdan için. Yağan yağmur sonrası çeşmeden akan su. Birde bu suya para talep ediliyor. Sorsan arıtma var arkadas herr yağmur yağdığında böyle görüntülerle karşılaşmak zorunda mıyız ? Geliksiniz kendi getirdiğimiz suya saat takacaksınız. Sora arıtma yaptim , sular temiz gelecek, diyeceksiniz , ama en ufak yağmurda aritman bi ise yaramicak. Buyrun burdan için. Alsana SASKİ ispatlı, kanatlı , içebilen varsa buyursun içsin. Şimdi bu suya fatura kesip, benden içmedigim suyun parasını alacaklar.”

Diye vatandaş, bir tabağa doldurduğu bulanık su ve o bardağa doldurulan suyun çeşmeden gelmekte olduğu videosunu çekerek suyun içerisindeki bulanıklığı gösterdi.

Yorumlar (6)
Bora günaydın 3 yıl önce
Vatandasın kendi suyunu fabrıkalara peş keş çekip cebini dolduranlar bir adım öne çıksın pis söverim
Behzat Türkdoğan 3 yıl önce
Hazır su içmeye devam Çaresini bulmak şçin mücadele ve yetkilileri sorunu çözmeye davet etmeyin. Allah daha cok kötü su içmek ve hazır su parası nasip etsin diyelim
Ali Yigit Melek Naz 3 yıl önce
Hazır su alıyorum çeşme suyuna güvenip de çocukları ma da içirme m hasta oluyorlar
Ayfer Buse 3 yıl önce
Kapucu Sularda acayip bi koku var içilmiyo acilen buna bi çözül bulunmali insan sağlıgi bukdr ucuz olmamali
Mehtap Yasin 3 yıl önce
Görüm Üç yıldır hazır su içiyoruz verilen paranın haddi hesabı yok yazık acil çözüm bulunması gerekli
Nurgüzel Arslanoğlu 3 yıl önce
Aynen öyle duysun yetkililer
29
parçalı az bulutlu