banner194

Hendek’te içme suyu sistemi…

Sakarya ve ilçemiz Hendek’te en büyük yatırımların su altyapılarına yapıldığı açıklana dursun. Hendek ilçesi merkez mahallelerinde yağışlar sonrasında sular bulanmaya devam ediyor.

Bugün sabah saatlerinde yağan sağanak yağış sonrasında, çeşmelerde sular yine kirli akmaya başladı. Duruma alışan vatandaşlar kirli akan suların durumunu belirterek, sitemde bulundu.

Hendek Yeşilköy mahallesinde bir vatandaşın çekmiş olduğu görüntüler durumu özetledi. Vatandaşın Saski su kurumuna Sitemi şöyle oldu;”Buyrun burdan için. Yağan yağmur sonrası çeşmeden akan su. Birde bu suya para talep ediliyor. Sorsan arıtma var arkadas herr yağmur yağdığında böyle görüntülerle karşılaşmak zorunda mıyız ? Geliksiniz kendi getirdiğimiz suya saat takacaksınız. Sora arıtma yaptim , sular temiz gelecek, diyeceksiniz , ama en ufak yağmurda aritman bi ise yaramicak. Buyrun burdan için. Alsana SASKİ ispatlı, kanatlı , içebilen varsa buyursun içsin. Şimdi bu suya fatura kesip, benden içmedigim suyun parasını alacaklar.”

Diye vatandaş, bir tabağa doldurduğu bulanık su ve o bardağa doldurulan suyun çeşmeden gelmekte olduğu videosunu çekerek suyun içerisindeki bulanıklığı gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bora günaydın
Bora günaydın - 1 yıl Önce

Vatandasın kendi suyunu fabrıkalara peş keş çekip cebini dolduranlar bir adım öne çıksın pis söverim

Behzat Türkdoğan
Behzat Türkdoğan - 1 yıl Önce

Hazır su içmeye devam Çaresini bulmak şçin mücadele ve yetkilileri sorunu çözmeye davet etmeyin. Allah daha cok kötü su içmek ve hazır su parası nasip etsin diyelim

Ali Yigit Melek Naz
Ali Yigit Melek Naz - 1 yıl Önce

Hazır su alıyorum çeşme suyuna güvenip de çocukları ma da içirme m hasta oluyorlar

Ayfer Buse
Ayfer Buse - 1 yıl Önce

Kapucu Sularda acayip bi koku var içilmiyo acilen buna bi çözül bulunmali insan sağlıgi bukdr ucuz olmamali

Mehtap Yasin
Mehtap Yasin - 1 yıl Önce

Görüm Üç yıldır hazır su içiyoruz verilen paranın haddi hesabı yok yazık acil çözüm bulunması gerekli

Nurgüzel Arslanoğlu
Nurgüzel Arslanoğlu - 1 yıl Önce

Aynen öyle duysun yetkililer

SIRADAKİ HABER