Hendek’te Fındıklıkta olay…

İlçemiz Hendek’te bu gece, Hendek Çağlayan mahallesinde bir fındıklıkta taze yeşil fındıkları çalmak üzere geldikleri ida edilen tarlanın sahibini darp ettikleri öğrenildi…

Hendek Haber 29.07.2020, 10:19 07.09.2020, 01:18
Hendek’te Fındıklıkta olay…
© HENDEK HABER

Yaşanan akıl almaz olay sonrasında, tarlasını kendi imkanlarıyla korumaya çalıştığı öğrenilen tarla sahibi kendi fındıklığına giren 15 kişi tarafından darp edildiği iddia edildi. Yaşanan Olay Sonrasında Mahalle Muhtarı Ogün Gülmez yetkilileri yaşanan olayın önem ve ehemmiyetini şu şekilde yetkililere seslenerek yardım istedi.

“Yıllardır önlem alınamayan fındık olmadan fındık çalma olayı az önce bir vatandaşımız 15 kişi fındık sezonu hırsızları tarafından dövülerek etkisiz halde tarlada bulmuş yakınları ölse idi veya sakat kalırsa hesabını kim ve kimler verecek burada en büyük görev sayın Kaymakamımız Halil İbrahim Acır’a düşüyor. Bu iş yarın daha büyük ölümlere ve 81 ile olay olacak duruma düşmeden acil olarak tekrar ne yapılır edilebilir. İstişare ederek olayların büyümeden çözüme kavuşturulmasını sayın kaymakamımız dan arz ediyorum.” dedi.

Yaşanan olay sonrasında,  Y. K ya ait olduğu öğrenilen, Hendek Çağlayan mahallesinde yer alan fındık sezonu tarlasına girdiği  Y.K’yı darp ettikleri öğrenildi.

Bölgede yaşayanlar, fındık tarlalarını kendi imkanlarıyla bekledikleri öğrenilirken, fındık sezonunda bu durumların yaşandığı, vatandaşların böyle bir durumla karşılaştıklarında emniyet birimlerini aramaları isteniyor.
 

Yorumlar (2)
hayati 1 yıl önce
70 yıl önce göçerler Mustafa ASIM'dan yer istemişler Adam bugünleri görüp Sizin nesliniz Bu halka ziyan verir rahatsızlık verir demiş. Gel görkü Kunduracı yerini göçerlere satmı sonuç ortada
erdinç 1 yıl önce
hendekte artık bekçilerin göreve başlaması gerekiyor başka çaresi yok