Hendek'te E-İmar sorgulama dönemi başladı…

Bilişimin hayatın her yönüne aksettirdiği şu günlerde, ilçede yer alan bölgeler ve bu bölgelerdeki imar durumları güncellenerek vatandaşa sunulduğu bir bölümü web sitelerine ekleyen hendek belediyesi vatandaşların imar durumlarını bu bölümden sorgulaya bileceklerini açıkladı.

Hendek Haber 14.10.2020, 11:43 15.10.2020, 12:44
Hendek'te E-İmar sorgulama dönemi başladı…
© HENDEK HABER

HENDEK BELEDİYESİNDEN E-İMAR KOLAYLIĞI

Vatandaşların iş ve işlemlerini kolaylaştırmak adına çözümler üretmeye devam Hendek Belediyesinde, İmar durumu sorgulama hizmeti internet üzerinden sorgulamaya açıldı.

BÜYÜK KOLAYLIK

Hendek Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, Emlak İstimlak Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma kapsamında; vatandaşlar parseline ait yapılaşma koşulları hakkında web adresinde bulunan e-imar uygulaması  adresinden sorgulama yapabilecek. Vatandaşlar bu uygulama sayesinde ada/parsel numarası üzerinden hızlı bir şekilde, zaman kaybına uğramadan bilgiye ulaşabilecek.

Hendek’te E-İmar sorgulama dönemi başladı…

TEKNOLOJİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu vatandaşlara yönelik hizmetleri her zaman kolaylaştırmaya yönelik adımlar atıldığının vurgusunu yaparak, “ Daha önce kolaylık olsun diye Kaymakamlık, Noter, Tapu gibi kurumlarla bağlantılı işleri olan vatandaşlarımızın işini hızlandırmak adına bazı birimlerimizi Kaymakamlık karşısında Teknik Hizmetler binamızda faaliyete geçirmiştir. Vatandaşlarımız bu uygulamayı çok sevdi. Bunları yaparken diğer yandan teknolojik yenilikleri de bir bir hayata geçiriyoruz” dedi

Hendek’te E-İmar sorgulama dönemi başladı…

E-HİZMETLER ARTACAK

Babaoğlu, “Hizmet içi eğitim ve teknolojik alt yapı yenilemelere bir yenisi daha eklendi.  İmar sorgulama gibi vatandaşlarımızın sık sık kullandığı bir hizmeti elektronik ortama taşıyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımız e-imar uygulaması üzerinden sorgulanan parselin plan durumu, planı varsa onay tarihi, plan fonksiyonu, çekme mesafeleri, taban alanı katsayısı, kat alanları kat sayısı, maksimum yükseklik yola terk vb. bilgilerin yanı sıra plan notlarına erişerek yapılaşma koşulları hakkında da daha detaylı bilgiye kolayca erişebilecek” diye konuştu.

SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Hendek Belediyesi web adresine girildiğinde, ana sayfanın sağ tarafında Başkan ve projeler bölümünün bulunduğu alanda sırayla yer alan menülerden E-İMAR uygulamasına girilmelidir. Açılan sayfada ise sorgu alanına ada/parsel bilgisi girildiğinde istenilen bilgiye erişilebilecektir.
 

Yorumlar (3)
Mustafa Akkaş 2 yıl önce
Güzel bir hizmet teşekkür ederim.
Mesut 2 yıl önce
belediye hendek de rant olan yerleri kendine imarlandırıyormuş doğrumu yurt dışından yazıyorum
vatandaş 2 yıl önce
Doğru
5
açık