Hendek’te Dövülen Recep’e son görev, dualarla defnedildi...

Hendek Bayraktepe Mahallesinden Zihinsel Engelli Recep Öğrek 15 gün önce elim bir olaydan sonra, komşuları tarafından öldüresiye dövüldüğü iddia edilen Recep 15 günün ardından yaşam mücadelesini dün kaybetmişti, döven komşuları adli kontrol ile serbest bırakılmıştı. Bugün Recep dualar, feryatlar ve gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

Hendek Haber 27.08.2020, 18:04 28.08.2020, 14:43

Bayraktepe Hanesindeki hanesine toplanan Mahalle Sakinleri ve Öğrek ailesinin yakınları dün den bugüne cenazeyi beklemekteydi.

Dün defnedileceği belirtilen fakat, adli tıp işlemlerinin yetişmemesi nedeniyle dün defnedilmişti.

Edinilen bilgilere göre  komşusunun oğlunun müzik çalarını bozduğu iddiasıyla komşusunun oğlunun babasının hanesine giden recep, komşusu ve yakınları tarafından ağır bir şekilde darp edildiği ve sonrasında sokak ortasına yığıldığı, bırakıldığı belirtilirken, çevredeki vatandaşların sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine, 30 dk gibi bir süre sonra müdahale edebildiği, müdahalenin ardından, önce Hendek, Ardından Sakarya ve oradan Gebze’ye sevk edildiği ve yoğun bakımda yaşam mücadelesini kaybederek yaşama gözlerini yumduğu öğrenildi.

Yaşanan olay sonrasında, adli tahkikatlar sürdürülmüş, şahısların ifadeleri alınmış, ifadeleri alınan şahıslar tutuksuz yargılanmak üzere salı verilmişti.

Hendek’te Dövülen Recep’e son görev, dualarla defnedildi...

Bugün Bayraktepede Öğrek ailesinin acı günüydü, yaşanan olay sonrasında yaşamını yitiren ailenin hanesinden “Adalet istiyoruz, recebi dövenler tutuklansın” haykırışları cenazenin başından yükseldi.

47 Yaşındaki Zihinsel Engelli Recep Öğrek, bugün Bayraktepe Mahallesinde saat 11:00 de kılınan cenaze namazı ardından, dualar eşliğinde cenaze arabasına yüklenerek Hendek Aile kabristanlığına sevk edilerek  defnedildi.

Acılı aile nin feryadı yürek dağlarında, yaşanan olay sonrasında, sabah saatlerinde , yeniden ifadelerin alınarak soruşturma sürdürebileceği öğrenildi.

Hendek’te Dövülen Recep’e son görev, dualarla defnedildi...
 

Yorumlar (6)
Elif Kıyar 1 yıl önce
Kim kime gücü yeterse bu dünyada kendi ama Allahın adaleti ne aşağı nede yukarı yani Şaşmaz bunu yapanlarda en yakın zamanda bulurlar inşAllah cezalarını
Mustafa Oden 1 yıl önce
o şerefsiz leri tutuklamayan savcı birgün aynı acıyı tadarsın INŞAALLAH hendeğin ileri gelenleri sizede yuh yazıklar olsun ki canileri kolluyosunuz
Ali Saglam 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah
Recep Sağlam 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin
Elif Kıyar 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
abdullah karaalioglu 1 yıl önce
Allahım o katillri bırakan savcıyada aynı acıları yaşatsın şnşAllah nasıl bırakırlar recep abinin kimseye bir zarırı yoktu kendi capına gre çalışıyordu çok ekmek yedik elinden Allahım cennete kabul etsin
12
kapalı