Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek’te bir mahallede korona nedeniyle karantina uygulanmaya başlandı…

Bugün gelen habere göre Hendek ilçemizin karatoprak mahallesinin bir bölümünde korona virüs testinin pozitif çıkan bir kişinin bulunması ve sonrasında virüsün bulaşmış olabileceği düşünülerek önlem amaçlı mahallede incelemeler yapıldığı ve mahallenin trafik ve kişi giriş çıkışına kapatılarak karantinaya alındığı öğrenildi.

Hendek’te bir mahallede korona nedeniyle karantina uygulanmaya başlandı…

Bugün gelen habere göre Hendek ilçemizin karatoprak mahallesinin bir bölümünde korona virüs testinin pozitif çıkan bir kişinin bulunması ve sonrasında korona virüsün bulaşmış olabileceği düşünülerek önlem amaçlı mahallede incelemeler yapıldığı ve mahallenin trafik ve kişi giriş çıkışına kapatılarak karantinaya alındığı öğrenildi.

Hendek Karatoprak Mahalle muhtarı ve Hendek ilçe jandarma komutanlığınca görevli ekiplerin köy giriş ve çıkışlarını kapatarak , karantinayı uygulamaya başladıkları öğrenilirken, korona virüs testinin pozitif çıkan kişinin Hendek Devlet Hastanesinde temizlik personeli olarak çalıştığı, virüsü hastaneden kapmış olabileceği düşünülüyor. 

hendek karatoprak mahallesi korana karantina bölgesi

Karantina uygulanan mahallede 14 gün boyunca köyün o mahallesine giriş ve çıkışların yaşanmaması için, yolların ve ara yolların kesilerek, mahallede yaşayan bireylerin ihtiyaçları dışardan karşılanacağı, çalışmaların titizlikle sürdürebileceği öğrenildi. 

Edindiğimiz bilgilere göre, Hendek Devlet Hastanesinde çalışan Karatoprak mahalle sakinlerinden V.K isimli sağlık çalışanı, Arefe günü 24 saat görevli olarak hastanede çalıştığı, görevi sonrası Ramazan Bayramının 1. günün sabahı, Karatoprak Mahallesindeki evine geldiği ve Ramazan Bayramını evinde, ailesi ile birlikte geçirdiği, mahallede yer alan birkaç komşusunun ailesini ziyaretleri ile geçirdiği öğrenilirken, Hendek Devlet Hastanede görevli olması nedeniyle, ailesi ve kendisi için tüm önlemleri alarak, korona virüs süresince görevini sürdürdüğü öğrenildi. 

hendek karatoprak mahallesi korana karantina bölgesiHastane Çalışanı V.K nın bayram izni bitmesinin ardından, Çarşamba günü işe gitmek üzere kalktığında, sabahına hafif öksürükle uyandığı, İş yeri olan Hendek Devlet Hastanesine giden V.K hastaneyeye durumu bildirerek, test yaptırdığını, test sonucu pozitif çıkması üzerine, Hendek Karatoprak Mahallesinde yer alan hanesine Bayram ziyaretine gelenlerin ve ev sakinlerinin isimlerini vererek kontrol sağlık durumlarının kontrol edilmesini istediğini belirtmesi üzerine bölge önlem amacıyla karantinaya alındığı öğrenildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 02:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neriman Uyan Gel
Neriman Uyan Gel - 1 ay Önce

Bizim insanımız bişey olmaz der ama o mahalledeki onca yaşlının vebalini bir genç çeker bunada şüküryayılmadan önlem almışlar

Sami
Sami - 1 ay Önce

Olacakla öleceğin önüne geçilmez

SIRADAKİ HABER