Hendekli Pehlivan Temizce başaltı boyunda birinci oldu.

Sakarya Hendek den Çanakkale Kepez Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, Hendek Belediyesi Sporcusu Metin Alpaslan Temizce başaltı boyunda birinci oldu.

Hendek Haber 20.05.2022, 11:35
Hendekli Pehlivan Temizce başaltı boyunda birinci oldu.
© HENDEK HABER

Çanakkale Kepez Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, Hendek Belediyesi Sporcusu Metin Alpaslan Temizce başaltı boyunda birinci oldu.

Dün; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Çanakkale'nin Kepez İlçesinde düzenlenen Çanakkale Kepez Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, Hendek Belediyesi Sporcusu Metin Alpaslan Temizce başaltı boyunda birinci oldu.

İlimizi ve İlçemizi başaltı boyunda temsil eden teknik pehlivan Metin Alpaslan Temizce, dün çıkmış olduğu Kepez Er Meydanında tüm rakiplerini teker teker yenerek kürsünün en üst basamağına çıktı.

Temizce, asıl hedefinin Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde birinci olarak Başpehlivanlığa yükselmek olduğunu söyledi. Ayrıca, hedefleri doğrultusunda kendisinin yanında olan; geçmişten bugüne kendisine hocalık, ustalık yapan herkese teşekkür ettiğini ifade ederek, bu birinciliği üzerinde emeği olan hocalarına ve tüm Hendek halkına armağan ettiğini söyledi.

Kaynak: Haber : Sadece Güreş - Cemil Tekin
Yorumlar (1)
Sakine altun 1 ay önce
Başarilarinin devamini dilerim. Tebrikler
22
parçalı bulutlu