Hendek Yeni Mahallede Yeni bir park projesine başlanacak…

Hendek Belediyesi ekipleri proje üretmeye devam ediyor… Adını Milliyetçi Hareket Partisi'nin ( MHP ) kurucu lideri merhum Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı verilecek olan Hendek Yenimahalle de 10 dönüm üzerine bir park inşaa edeceğini duyuran Belediye projede ilk kazmayı vurduğunu duyurdu.

Hendek Haber 17.09.2020, 01:06 17.09.2020, 01:22
Hendek Yeni Mahallede Yeni bir park projesine başlanacak…
© HENDEK HABER

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Yenimahalle de toplamda 10 dönümü kapsayan ve MHP nin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in adını taşıyan çok amaçlı ve donanımlı yaşam parkının 1. etap çalışmalarının başladığını duyurdu. Babaoğlu proje hakkında bilgiler verdi

HENDEK ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKINDA İLK KAZAMA VURULDU

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Hendek Belediyesi; Afet ve Koordinasyon Merkezi, Nitelikli İstihdam Merkezi ve Süleyman Seba Spor Kompleksi projesinin ardından Yenimahalle’de Türk Dünyasının Bilge Lideri merhum Alparslan Türkeş’in adını taşıyan çok amaçlı ve donanımlı yaşam parkının çalışmalarına başladı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından daha önce açıklanan ve Yıldırım Beyazıt Caddesi yolu üzerinde toplam 10 dönümü kapsayan cadde ve park projesinde, ilk etapta park alanlarının tamamlanacağı açıklandı.

Hendek Yeni Mahallede Yeni bir park projesine başlanacak…

1.ETAP YAPILIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucu lideri merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in adının yaşatıldığı yaşam parkının etap etap tamamlanarak hizmete sunulacağını açıklayan Başkan Babaoğlu, “Plan ve Proje Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz projemizde 1.etabı içeren park düzenlenmesinin olduğu bölümlerde çalışmalarına başladı. İnşallah ilk etabı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Hendek Yeni Mahallede Yeni bir park projesine başlanacak…

ÇOK YAKIŞACAK

Her yaş grubundan herkes için tüm detayların düşünüldüğü yaşam parkı 2.etabının 2021 yılında tamamlanacağını anlatan Babaoğlu, “Projemiz daha öncekilerde olduğu gibi TÜRKAY tarafından yapılmaktadır. Nitelikli iş gücümüzü projelerimize yansıtıyoruz. Eğlenceden, dinlenmeye, spordan, her türlü etkinliğe kadar ev sahipliği yapacak olan Alparslan Türkeş Parkı Yenimahalle nin kalbi ve merkezi olacak. Yeşil alanlarıyla fark yaratacak bu projemiz Hendek’e çok yakışacak” dedi.

HENDEK ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKINDA İLK KAZAMA VURULDU

Hendek Yeni Mahallede Yeni bir park projesine başlanacak…

PROJE DETAYLARI

Park projesinin yer aldığı 5 bin 260 metrekarelik alan içinde bisiklet yolu ve koşu parkuru yer alacak. Ayrıca alan içinde basketbol ve voleybol sahası, mini halı saha, dinlenme ve seyir alanları, 0-3 ve 3-7 yaş çocuk oyun parkı, engelsiz aktivite ve spor alanları ile çocuk parkı, bebek bakım odası ve kafeterya, fitness alanı ve 60 araç kapasiteli cep otopark bulunuyor. Wifi,USB şarj ve engelli araç akü şarj istasyon noktaları yer alacak.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (7)
Bilgin Kartal 1 yıl önce
Parkları bok götürüyor.. İnsanları eğitmek lazım siciyirlar resmen
Evet 1 yıl önce
Eğitime senden başlamak lazım...
Fazıl 1 yıl önce
Başkan açıklamasında “Projemiz daha öncekilerde olduğu gibi TÜRKAY tarafından yapılmaktadır." demiş. Neden ihale ile yapılmıyor, vatandaş olarak merak ediyoruz. İhale yapılmadan TÜRKAY ' ın projeleri yapma yetkisi varmı ? Başkandan meclis toplantısında bir açıklama bekliyoruz.
Fevzi Sevcan 1 yıl önce
Eltutan Betona yatırım kadar karlı bir iş yok tabikide
Ismail Demirel 1 yıl önce
Park değilde futbol sahası olsaydı daha güzel olurdu mevcut parkların durumu belli kırıp döküp mahvediyorlar gürültü kalabalığı bir sürüpark var zaten bence gereksiz...
Nursema ÖZ 1 yıl önce
Bu dönemde bol bol duyacak bol bol göreceğimiz bir tutumdur, bölge halkına sormadan diretilen siyasi isimler verilerek minnet ve bağlılık yeminleri eden belediyeleri siyasete her geçen gün daha buluyor. Ak Partililerin yaptığının bir benzerini Mhp belediyesi olarak yapmaları ve zamanında ak parti bunu yapıyor yaptırmayalım diyen anlayışın şimdi kendilerinin aynı tutum ve davranışta bulunmaları çok acı, bölgenin gelişmesi yerine bölgenin dahada siyasallaşmasına neden olacak bir tutumun kimseye faydası olmayacaktır. Toplum 32 milletir siyasallaştırmayın... Belediye 32 milletin belediyesi mhpleştirmeyin
Fevzi Sevcan Eltutan 1 yıl önce
Betona yatırım kadar karlı bir iş yok tabikide